Αγώνες στίβου

track and fieldΟ Δήμος Ελευσίνας µε την τεχνική υποστήριξη του Πανελευσινιακού Α.Π.Ο. διοργανώνει τους ετήσιους αγωνες Στίβου για τους μαθητές και τις μαθήτριες των Νηπιαγωγείων και των Δημοτικών Σχολείων Ελευσίνας – Μαγούλας. Στους αγωνες μπορούν να πάρουν μέρος και μαθητές-τριες άλλων σχολείων που ανήκουν στον Πανελευσινιακό Α.Π.Ο. και στη Φιλοθέη Μαγούλας.

Οι αγώνες θα τελεστούν το πρωινό του Σαββάτου 14 Μαΐου στο Δηµοτικό Στάδιο Ελευσίνας. Τα νήπια και τα παιδιά της Α και Β ταξης θα αγωνιστούν µόνο σε ένα αγώνισµα δρόµου. Τα παιδιά των άλλων τάξεων μπορούν να  λάβουν μέρος σε ένα δρόμο και ένα αλµα. Η ιατρική κάλυψη των παιδιών είναι ευθύνη των γονέων. Στους αγώνες θα παρίσταται ιατρός.

Σε όλα τα παιδιά που θα αγωνιστούν θα δοθεί αναμνηστικό δίπλωμα. Στους τρεις πρώτους κάθε αγωνίσµατος θα δοθουν μετάλλια. Στο Δηµοτικό Σχολείο που θα κατακτήσει τα περισσότερα µετάλλια θα απονεµηθεί έπαθλο.

Οι αγώνες θα αρχίσουν στις 8:45 το πρωί.

ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ:

NHΠΙA,  Α – Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ:
ΔΡΟΜΟΣ 50 μ.

Γ – Δ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ:
ΔΡΟΜΟΣ  60 μ. – ΜΗΚΟΣ

Ε – ΣΤ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ:
ΔΡΟΜΟΣ 80µ. – ΜΗΚΟΣ – ΔΡΟΜΟΣ 400µ.