Ταξίδι στο χρόνο
![IMG 20240620 111927](https://blogs.sch.gr/2dimkrok/files/2024/06/IMG_20240620_111927-150x150.jpg?x19710)
Το απόγευμα της Τετάρτης, 12/6/2024 η κα. Σοφία Αποστολίδου με τα παιδιά του σχολείου μας γύρισαν μερικές δεκαετίες πίσω και μας ταξίδεψαν στον Κρόκο της παλιάς εποχής. Παρουσίασαν με μεγάλη επιτυχία όψεις της ζωής και των επαγγελμάτων του χθες. Για να πραγματοποιήσουν αυτό το ταξίδι χρειάστηκαν βοήθεια, έκαναν μια μικρή έρευνα πλάι στους παππούδες και τις γιαγιάδες που άνοιξαν τα σπίτια τους και την καρδιά τους. (περισσότερα…)