ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2015 – 2016

Tην Παρασκευή 11 Σεπτεμβρίου 2015 και ώρα 10.30 π.μ. πραγματοποιήθηκε ο Αγιασμός της νέας Σχολικής Χρονιάς στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Καστοριάς. Η Διευθύντρια του Σχολείου στην ομιλία της καλωσόρισε μαθητές και γονείς με τις θερμότερες ευχές για μια όμορφη σχολική χρονιά. Στην τελετή του Αγιασμού παραβρέθηκε ο πρώην Βουλευτής Καστοριάς κ. Ζήσης Τζηκαλάγιας, ενώ χαιρετισμό απηύθυνε ο Πρόεδρος της Α/θμιας Σχολικής Επιτροπής του Δήμου Καστοριάς κ. Δημήτρης Στυλιάδης. Η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων κ. Όλγα Μπούζου ευχήθηκε σε εκπαιδευτικούς και γονείς καλή χρονιά. Η εκπρόσωπος του Πολιτιστικού Συλλόγου «Αθανάσιος Χριστόπουλος», κ. Βλασία Τασίκα, παρέδωσε στο Σχολείο έναν χειροποίητο πίνακα με πλαστικά καπάκια τον οποίο φιλοτέχνησαν μεταξύ άλλων η μαθήτριά μας Κάτια Παπαναούμ και η Αλεξία Αποστολακούλη.
Τους ευχαριστούμε όλους και ευχόμαστε από καρδιά να περάσουμε άλλη μια υπέροχη χρονιά!!!

DSCN0016 DSCN0022