ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΟ

2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

Η μαθήτρια της Ε’ τάξης του Σχολείου μας Γουδή Πολυξένη, του Ναούμ και της Παρασκευής Παπαρίζου, πήρε το Α’ βραβείο στο διαγωνισμό έκθεσης που διοργάνωσε ο Ιερός Ναός Αγίου Νικάνορος.

Το θέμα της έκθεσης ήταν: «τι ονειρεύομαι με τα μάτια ανοικτά». Οι εκθέσεις μελετήθηκαν από κριτική επιτροπή φιλολόγων και δασκάλων και διακρίθηκαν τέσσερις εκθέσεις.

Η εκδήλωση της βράβευσης πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 9/02/2014 και ώρα 11.00 π.μ. στην αίθουσα δεξιώσεων του Ιερού Ναού Αγίου Νικάνορος.

Συγχαίρουμε θερμά τη μαθήτρια του Σχολείου μας Ξένια Γουδή για την διάκρισή της. Επισημαίνουμε ότι οι εκθέσεις γράφτηκαν από τους μαθητές στο σχολείου, στις τάξεις. Συγχαίρουμε  όλους τους μαθητές μας για τη συμμετοχή τους και για την παρουσία τους στην εκδήλωση, καθώς και τις εκπαιδευτικούς των τάξεων Ε’ και ΣΤ’, Ελένη Μπαμπάκου και Δέσποινα Κομπάνη. Συγχαίρουμε την πρωτοβουλία αυτή των διοργανωτών του διαγωνισμού και ιδιαιτέρως τον Πατέρα Ελευθέριο Συτιλίδη.

Ευχαριστούμε τους  μαθητές μας για τη χαρά και περηφάνια που μας δίνουν!

Η Διευθύντρια του Σχολείου

Δώρα Τελλίδου – Τζηκαλάγια