Αγιασμός 2024-2025

Αγαπητοί γονείς ο Αγιασμός για τη φετινή χρονιά 2024-2025 θα γίνει στις 9:30πμ.

Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο από τις  9:00πμ και θα αποχωρήσουν μετά τον Αγιασμό.

Η Δ/ντρια του Σχολείου

Βαμβούρη Φαίη

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΥΓΕΙΑΣ-ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

Έγινε η παρουσίαση των δράσεων  του Προγράμματος Υγείας στους γονείς των μαθητών.New Project 2 1

Στο πλαίσιο του εορτασμού της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου 2024, αλλά και των δράσεων του Προγράμματος Υγείας που υλοποιήσαμε κατά τη φετινή σχολική χρονιά, πήραμε μέρος στον πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό

5 ΙΟΥΝΙΟΥ- Π.Η. ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος οι Μαθητές του Δ1 δημιούργησαν τη δική τους αφίσα.

DSCN9141

Η Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος γιορτάζεται κάθε χρόνο στις 5 Ιουνίου και αποτελεί την κύρια εκδήλωση του ΟΗΕ για την ενημέρωση του παγκόσμιου κοινού σχετικά με περιβαλλοντικά προβλήματα που αντιμετωπίζει ο πλανήτης.

Π. Η. ΜΟΥΣΕΙΩΝ- ΕΚΘΕΣΗ ΠΑΛΙΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ΜΑΣ

Γιορτάσαμε τη Διεθνής Ημέρα Μουσείων η οποία καθιερώθηκε το 1977 από το Διεθνές Συμβούλιο ΜουσείωνDSCN9122

και πραγματοποιείται κάθε χρόνο στις 18 Μαΐου, με στόχο την ανάδειξη του ρόλου των μουσείων στη σύγχρονη κοινωνία.

Το θέμα του εορτασμού της Διεθνούς Ημέρας Μουσείων για το 2024 είναι

Μάης: Ο μήνας των λουλουδιών και της βλάστησης

Με τον ερχομό του Μάη στολίσαμε την τάξη μας με λογής λογής λουλούδια, φυσικά και χάρτινα!

μο

Ο πολυτραγουδισμένος Μάης μας ενέπνευσε και γράψαμε το δικό μας ποίημα