EΓΓΡΑΦΗ παιδιού στο Ολοήμερο Πρόγραμμα

12/Θ 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΙΓΙΟΥ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Με βάση την υπ΄αριθμ. πρωτ. 71858/Δ1, ΥΠ.Π.Ε.Θ./03-05-2017 για την εγγραφή ενός παιδιού στο ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ απαιτείται:

• ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ ΓΟΝΕΑ/ΚΗΔΕΜΟΝΑ (το έντυπο θα το παραλάβετε από το σχολείο.)

Στο ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ δύνανται να εγγραφούν παιδιά:

• Εργαζομένων γονέων (απαραίτητη βεβαίωση φορέα εργασίας ή κάρτα ανεργίας σε περίπτωση που ο ένας εκ’ των δύο είναι άνεργος)
  • Ανέργων γονέων (απαραίτητη κάρτα ανεργίας)
  • Αυτοαπασχολούμενων, ελεύθερων επαγγελματιών, αγροτών (απαραίτητη πρόσφατη βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα ή πρόσφατο ειδοποιητήριο έστω και ανεξόφλητο)
  • Ευπαθών κοινωνικών ομάδων (πολύτεκνες, τρίτεκνες, μονογονεϊκές, γονείς με χρόνιες παθήσεις, ενταγμένοι σε πρόγραμμα απεξάρτησης/φυλακισμένοι)
  • Πολιτών τρίτων χωρών που διαμένουν σε κέντρα ή σε δομές φιλοξενίας του ελληνικού κράτους.

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αίτησης εγγραφής μαθητή 12/06/2017

Σε περίπτωση εκπρόθεσμης αίτησης εγγραφής απαιτείται έγγραφη έγκριση του Δ/ντή Π.Ε. ΑΧΑΪΑΣ.

Από το σχολείο