AΝΑΚΟΙΝΩΣΗ εγγραφής στην Α΄τάξη

Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ N.  ΑΧΑΪΑΣ

12/ΘΕΣΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ  2ο  ΑΙΓΙΟΥ

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Οι εγγραφές στην Πρώτη (Α΄) τάξη διενεργούνται από 2 έως 19 Μαΐου 2017.

Φέτος θα εγγραφούν τα παιδιά που γεννήθηκαν από 1-1-2011 έως 31-12-2011.

Απαραίτητα δικαιολογητικά για την εγγραφή:

• Βιβλιάριο Υγείας του μαθητή, όπου θα φαίνεται ότι έχουν γίνει τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  • Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) που θα προμηθευτείτε από το σχολείο.
  • Αποδεικτικό στοιχείο διεύθυνσης κατοικίας του μαθητή ( Λογαριασμός Δ.Ε.Η , Ο.Τ.Ε ή ενοικιαστήριο συμβόλαιο)
  •  Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου
  •  Υπεύθυνη Δήλωση (αρθρ. 8 Ν. 1599/1986) γονέα/κηδεμόνα που θα συνταχθεί και θα υπογραφεί στο σχολείο.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ

•  Δεν απαιτείται η προσκόμιση Πιστοποιητικού Γέννησης από τους γονείς.
  •  Οι αλλοδαποί μαθητές που δε δύνανται να προσκομίσουν το πιστοποιητικό γέννησης μπορούν να εγγραφούν με ληξιαρχική πράξη γέννησης.
  •  Τα δικαιολογητικά εγγραφής των αλλοδαπών μαθητών πρέπει να είναι επίσημα μεταφρασμένα.
  •  Οι εκπρόθεσμες εγγραφές θα εγκρίνονται από τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας.

Πληροφορίες για τις εγγραφές στο σχολείο, εργάσιμες ημέρες και ώρες τηλ.: 2691022370