Πρώτες μέρες στο σχολείο.

Οι πρώτες μέρες  στο σχολείο ήταν ευχάριστες και σ’ αυτό βοήθησαν τα παιχνίδια, οι κατασκευές, οι φίλοι μας, οι δραστηριότητες στην τάξη. Η γνωριμία με τους φίλους μας, πως μας αρέσει να περνάμε την ώρα μας στο σχολείο αλλά και το πως οργανώσαμε την καθημερινότητα μας για να μην ….μαλώνουμε, έχουν όλα αποτυπωθεί στις φωτογραφίες.

Δείτε πόσο καλά τα καταφέραμε!

Nα σας συστηθούμε….

Το σχολείο μπορεί να ξεκίνησε, οι κυρίες μπορεί κάθε πρωί να μας περιμένουν στην τάξη αλλά εμείς έχουμε ένα μικρό προβληματάκι… δεν γνωρίζουμε ακόμα τα ονόματα των φίλων μας! Μην σας φαίνεται αστείο το ….”αυτός” ή το “αυτή” δεν μας βοηθάει καθόλου, πρέπει να λέμε τα ονόματα όλων των παιδιών αν θέλουμε να συνεννοηθούμε. Οι κυρίες έδωσαν και πάλι τη λύση. Έφτιαξαν κάρτες με τα αρχικά των ονομάτων μας, μετρήσαμε τα γράμματα που έχει κάθε παιδί στο όνομά του, παίξαμε παιχνίδια, κολλήσαμε, ζωγραφίσαμε, μέχρι και πολιτεία φτιάξαμε. Περιττό να σας πούμε ότι γίναμε ξεφτέρια ! Αν δεν το πιστεύετε δείτε…..