Παράσταση Καραγκιόζη

Οι μικροί μας μαθητές απόλαυσαν την παράσταση Καραγκιόζη : ” Ανάποδο Καρναβάλι ”, από το Θέατρο Σκιών Δημητρακόπουλος. Απόλαυσαν την παράσταση & το κυριότερο ήρθαν σε επαφή με την λαϊκή  μας παράδοση.Καραγκιόζης 10

Παιδικά Χωριά SOS

Για άλλη μια φορά το σχολείο μας & οι μαθητές μας βοήθησαν το έργο ενός οργανισμού , όπως είναι τα Παιδικά Χωριά SOS , που μάχεται καθημερινά για την προστασία των παιδιών & των νέων. Δεν σταματάμε όμως εδώ , το σχολείο & σε άλλες κοινωνικές δράσεις , που θα κάνουν τους μικρούς μας μαθητές να συμμετάσχουν με τις δυνάμεις τους στην στήριξη των δικαιωμάτων του Παιδιού & της Προστασίας του Περιβάλλοντος.

Παιδικά Χωριά SOS

Παιδικά Χωριά SOS 2

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

1. Οι εγγραφές στο Νηπιαγωγείο πραγματοποιούνται από 01 Μαρτίου έως 20 Μαρτίου 2024.
  2. Στο 24ο Νηπιαγωγείο εγγράφονται τα νήπια που έχουν γεννηθεί το 2019 & προνήπια που έχουν γεννηθεί το 2020 , με διεύθυνση κατοικίας μεταξύ των οδών : Αρχιμήδους, Αθηνών, Κλαδά & Ηρώων Πολυτεχνείου.
  3. Οι εγγραφές  στα δημόσια νηπιαγωγεία γενικής παιδείας για το σχολικό έτος 2024-2025  γίνονται μέσω της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης της Δημόσιας Διοίκησης (gov.gr) με υποβολή ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής, την οποία υποβάλλουν οι γονείς/κηδεμόνες των νηπίων/προνηπίων για το νηπιαγωγείο που ανήκουν, βάσει της διεύθυνσης κατοικίας τους και σύμφωνα με τα όρια της σχολικής περιφέρειας του νηπιαγωγείου και εντός της προθεσμίας. Οι γονείς/κηδεμόνες μπαίνουν στη σελίδα της εφαρμογής (https://proti-eggrafi.services.gov.gr/) επιλέγουν το νηπιαγωγείο στο οποίο ανήκει το νήπιο/προνήπιο ανάλογα με τη διεύθυνση κατοικίας τους και συμπληρώνουν  την αίτηση και τη διεύθυνση μόνιμης κατοικίας τους (οδός- αριθμός-δήμος-ταχυδρομικός κώδικας), την οποία τεκμηριώνουν αναρτώντας σε ψηφιακή μορφή εγγράφου σχετικό αποδεικτικό, όπως λογαριασμό Δημοσίων Επιχειρήσεων και Οργανισμών (Δ.Ε.Κ.Ο.), μισθωτήριο συμβόλαιο, ή άλλο δημόσιο πρόσφατο έγγραφο από το οποίο να προκύπτει ρητά η διεύθυνση κατοικίας.
  4. Πριν την οριστική υποβολή της αίτησης, οι γονείς/κηδεμόνες ενημερώνονται από την ηλεκτρονική υπηρεσία «Πρώτη Εγγραφή» της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης (gov.gr) για τα παραστατικά που απαιτείται να προσκομίσουν με επίσκεψή τους στη σχολική μονάδα. Οι γονείς μέσω του κινητού τους τηλεφώνου  θα ενημερώνονται για την πορεία της αίτησής τους και την ημερομηνία και ώρα που θα προσκομίσουν τα  απαραίτητα δικαιολογητικά στο Νηπιαγωγείο
  5. Στο προαιρετικό ολοήμερο πρόγραμμα και στο αναβαθμισμένο πρόγραμμα ολοήμερου Νηπιαγωγείου εγγράφονται όλοι οι μαθητές που επιθυμούν χωρίς προϋποθέσεις κατόπιν σχετικής αίτησης –δήλωσης του γονέα-κηδεμόνα.
  6. Τηλέφωνο επικοινωνίας : 27210 88441
  7. email : mail@24nip-kalam.mes.sch.gr

Πριγκίπισσα Θαλασσινή

Μπορεί να είναι εικόνα 9 άτομα, άτομα που μελετούν και καπ κέικ

Τί σχέση έχει μια πριγκίπισσα, ένα καλαμάρι & ένα ταξίδι; Η απάντηση τους στην υπέροχη παράσταση ” Πριγκίπισσα Θαλασσινή από την Μαρία & την Μυρτώ! Οι μικροί μας μαθητές, ενθουσιάστηκαν

Μια επίσκεψη ενσυναίσθησης & προβληματισμού

Ευχαριστούμε, για τις δράσεις ενσυναίσθησης & συμπερίληψης από μέλη του Σωματείου Τυφλών Ν. Πελοποννήσου. Οι μικροί μας μαθητές, με χαρά συμμετείχαν σε όλες τις δράσεις
Μπορεί να είναι εικόνα 9 άτομα, παιδικό παιχνίδι, ακορντεόν και κείμενο

Επίσκεψη Εσθονών Εκπαιδευτικών

Με μεγάλη μας χαρά, υποδεχθήκαμε τις συναδελφισσες μας από το μακρινό Parnu στην Εσθονία. Εκτός από εμπειρίες, ανταλλάξαμε δώρα. Ευελπιστούμε & σε άλλες τέτοιες συνεργασίες, πού προωθούν την ποιότητα της εκπαίδευσης.

Μπορεί να είναι εικόνα 15 άτομα, τηλεόραση και κείμενο

Μύρισε Χριστούγεννα !!!

Μύρισαν Χριστούγεννα, στο νηπιαγωγείο μας!!! Εναλλακτικά αλλά πεντανόστιμα μελομακάρονα έφτιαξαν οι μικροί μας μαθητές στα Ολοήμερα Τμήματα με την συμβολή της Ολιστικής Διαιτολόγου μας Ιωάννας Μανδηλαρη. Την ευχαριστούμε πολύ!!

Μπορεί να είναι εικόνα 9 άτομα και κείμενο