Εγγραφές Α’ τάξης!

Σχολικό έτος: 2018-2019 (στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1- 2012 έως 31-12- 2012)
Οι εγγραφές μαθητών στην Α΄ τάξη πραγματοποιούνται από 2 έως 18 Μαΐου 2018.
ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ
α. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας (Αυτεπάγγελτα από τη σχολική μονάδα).
β. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.), ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή, (Α.Δ.Υ.Μ.). (Το προμηθεύεστε από το νηπιαγωγείο ή το δημοτικό)
δ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή (Λογαριασμός
ΔΕΚΟ ή εκκαθαριστικό εφορίας).
ε. Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.
i. Το Πιστοποιητικό Φοίτησης στο νηπιαγωγείο εκδίδεται με τη λήξη της διδασκαλίας των μαθημάτων (15 Ιουνίου 2018) και
διαβιβάζεται αυτεπάγγελτα από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο εγγραφής του μαθητή.
ii. Μέχρι την ημερομηνία έκδοσης του «Πιστοποιητικού φοίτησης», το νηπιαγωγείο εκδίδει «Βεβαίωση Φοίτησης» η οποία θα προσκομιστεί από τον γονέα ή τον κηδεμόνα του μαθητή για την εγγραφή του στο δημοτικό.
στ. Αίτηση Α΄ εγγραφής (Το προμηθεύεστε από το νηπιαγωγείο ή το δημοτικό).

Η Διευθύντρια του 23ου Δημοτικού Σχολείου