17η Νοεμβρίου

Γιορτές

Τη  Δευτέρα 20/11/2017, σύμφωνα με σχετική απόφαση του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, οι σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που λόγω των καιρικών συνθηκών δεν λειτούργησαν  στις 17 Νοεμβρίου, μπορούσαν να διαθέσουν 2 διδακτικές ώρες  προκειμένου να πραγματοποιήσουν τις εορταστικές εκδηλώσεις για την 44η επέτειο του Πολυτεχνείου. Για αυτό το λόγο  στο 2ο δίωρο πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση που είχαν αναλάβει οι μαθητές των 2 τμημάτων της Δ΄ τάξης .
Έτσι, παρά τις έκδηλες δυσκολίες, τα παιδιά ανταποκρίθηκαν στις απαιτήσεις της γιορτής και μας παρουσίασαν τον καλύτερο δυνατό εαυτό τους,  Κατάφεραν να μας μεταφέρουν στην εποχή του 1973 και στα γεγονότα της εξέγερσης των φοιτητών του Πολυτεχνείου στις 17 Νοέμβρη.