Open House Athens 2015

Με μεγάλη επιτυχία τελείωσε χθες και η δεύτερη μέρα του Open House. Πολλοί επισκέφτηκαν το σχολείο μας και ανάμεσά τους η Σχολική μας Σύμβουλος, Βασιλική Παρά, η υπεύθυνη Πολιτιστικών Θεμάτων της Α΄Δ/νσης, Καλλιόπη Κύρδη, η Δ/ντρια του 46ου Δημοτικού, Λιόλιου Κων/να, η Μαρία Μαυρομμάτη και ο Νικόλαος Θεοτοκάτος από το Ιδιωτικό εκπαιδευτήριο Πανταζοπούλου-Μαυρομμάτη, οι εγγονές του Σιμωνίδη Βλαβιανού Μαρία Πολίτη και Ειρήνη Μεϊτάνη Πολίτη και η αρχιτέκτονας Πόπη Θεοδωρακάκου – Βαρελίδη που έκανε την πρώτη  αναπαλαίωση του κτηρίου. Οι μαθητές της Στ΄τάξης έκαναν εξαιρετική ξενάγηση στους επισκέπτες και καταχειροκροτήθηκαν. Τους θαυμάσαμε όλοι για την άψογη εμφάνισή τους, τη διάθεσή τους και το ήθος τους.