Διαδραστικοί πίνακες στο σχολείο μας!!!

Με 6 νέους διαδραστικούς πίνακες εξοπλίστηκε το σχολείο μας!!!. Ο εξοπλισμός είναι δωρεά από το Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος  το οποίο αναγνωρίζοντας τη συμβολή της τεχνολογίας τόσο στην παροχή αποτελεσματικών εκπαιδευτικών υπηρεσιών, όσο και στην εφαρμογή νέων μεθόδων εκμάθησης, από το 2007 έως και σήμερα, υλοποιεί Πρόγραμμα Υποστήριξης Σχολείων.
Βασικός στόχος του Προγράμματος είναι η συμβολή στη δημιουργία των κατάλληλων τεχνολογικών προϋποθέσεων, προκειμένου οι μαθητές να αποκτήσουν τις απαραίτητες δεξιότητες για τη μετέπειτα ακαδημαϊκή τους εξέλιξη, αλλά και η ευρύτερη καθιέρωση της χρήσης πολυμέσων ως σύγχρονης και βασικής μεθόδου διδασκαλίας στα δημόσια σχολεία.