Τα ευέλικτα καπάκια

IMG 20240512 115122

Για 10η χρονιά το Νηπιαγωγείο μας συμμετέχει στη συλλογή πλαστικών καπακιών-πωμάτων.  Παρακαλείται όποιος συγκεντρώνει πλαστικά καπάκια να τα φέρει στο Νηπιαγωγείο μέχρι και την Παρασκευή 17/5/2024.

Υπεύθυνοι Σχολικού Εκφοβισμού

Στο πλαίσιο του ορισμού Υπεύθυνων Εκπαιδευτικών υποδοχής αναφορών περιστατικών εκφοβισμού, σύμφωνα με οδηγία του ΥΠΑΙΘΑ, ορίστηκαν οι εκπαιδευτικοί:

• Μυλωνάς Δημήτρης, Προϊστάμενος
  • Τρυφωνοπούλου Μαρία, Νηπιαγωγός

Βελτίωση αύλειου χώρου

Την Τετάρτη 17/01/2024 γνωστοποιήθηκε το Σχέδιο Δράσης στο Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων σχετικά με τη βελτίωση του αύλειου χώρου. Προγραμματίστηκε να τοποθετηθούν αντιολισθητικές λωρίδες στους διαδρόμους της αυλής. Την Κυριακή 04/02/2024 μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων τοποθέτησαν τις αντιολισθητικές λωρίδες στους διαδρόμους της αυλής. Επίσης έγινε ενημέρωση στον κο Καραγιάννη, μέλος της Επιτροπής Πρασίνου του Δήμου Πατρέων σχετικά με το Σχέδιο Δράσης.

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Κοπή βασιλόπιτας

Σήμερα Παρασκευή 26-01-2024 κόψαμε στο σχολείο μας τη βασιλόπιτα για το 2024. Οι πίτες ήταν προσφορά της κας Βίβιαν Παναγιωτοπούλου, του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων. 3 τυχεροί των τμημάτων και 1 εκπαιδευτικός πήραν τα δώρα τους.

Ενδοσχολική επιμόρφωση

Το Νηπιαγωγείο μας στο πλαίσιο της ενδοσχολικής επιμόρφωσης συνδιοργάνωσε με την Επιστημονική Ένωση για την Προώθηση της Εκπαιδευτικής Καινοτομίας  (ΕΕΠΕΚ) το επιμορφωτικό πρόγραμμα “Επικοινωνία και διαχείριση συγκρούσεων στο σχολικό περιβάλλον” διάρκειας 15 ωρών.

Βεβαίωση