Αρχική

Καλωσήρθατε στο ιστολόγιό μου!                                                                                                         Στόχος της δημιουργίας του είναι το χτίσιμο μιας γέφυρας επικοινωνίας για μοίρασμα. Μοίρασμα ιδεών, εμπειριών, απόψεων, δράσεων σε μια συνεργασία που μόλις τώρα ξεκινά.

Για όλους αλλά και για τον καθένα ξεχωριστά εκπαιδευτικούς,γονείς, μαθητές, όλοι μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας των σχολείων ευθύνης μου ελπίζω τα θεμέλια αυτής της συνεργασίας να είναι τόσο γερά ώστε να αψηφήσουμε όποιες δυσκολίες που πιθανόν να αποτελέσουν τροχοπέδη στην εξέλιξή της.

Οι αποστάσεις μπορεί να φαίνονται μεγάλες. Η επικοινωνία μπορεί να μοιάζει δυσχερής. Είναι στο χέρι μας να μειώσουμε τις αποστάσεις και να ανοίξουμε έναν ουσιαστικό και γόνιμο “διάλογο” γεφυρώματος της θεωρίας με την πράξη.

Ας ενώσουμε τις δυνάμεις και τη σοφία μας κι ας δουλέψουμε όλοι μαζί για ένα όραμα για την εκπαίδευση που εμείς θα επιλέξουμε αντάμα!

Με εκτίμηση                                                                                                                                               Βουβούση Μαρία