Διαδραστική – Βιωματική Εκπαιδευτική Τηλεόραση

15 Οκτωβρίου, 2016 clalas99

Το Ίδρυμα Νεολαίας και Δια Βίου Μάθησης, ως φορέας εποπτευόμενος από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανέλαβε ως δικαιούχος την υλοποίηση της Πράξης: «Πιλοτική Εφαρμογή Διαδραστικής – Βιωματικής Εκπαιδευτικής Τηλεόραση» στο πλαίσιο του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση» του ΕΣΠΑ 2014 – 2020 με σκοπό την πιλοτική εφαρμογή διαδραστικής και βιωματικής εκπαιδευτικής τηλεόρασης, και στόχο την ενεργό συμμετοχή μαθητών και εκπαιδευτικών στο πλαίσιο του ψηφιακού σχολείου.

Στο πλαίσιο αυτό το Ίδρυμα Νεολαίας και Δια Βίου Μάθησης (Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ.) σας προσκαλεί να δηλώσετε συμμετοχή σε ένα πιλοτικό πρόγραμμα που αφορά την παραγωγή ταινιών μικρού μήκους (5-7 λεπτών) με δημιουργούς και πρωταγωνιστές μαθητές της Β/θμιας εκπαίδευσης.

Περισσότερα εδώ.

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Βίντεο ,Δραστηριότητες ,Εκπαιδευτικοί ,Ίδρυμα Νεολαίας και Δια Βίου Μάθησης (Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ.) ,Μαθητές/Μαθήτριες ,Ταινίες μικρού μήκους .