Διημερίδα για εκπαιδευτικούς στην Λαμία με θέμα “Αντιμετώπιση δυσκολιών μάθησης και προβλημάτων συμπεριφοράς στο σχολείο και στην οικογένεια”

18 Δεκεμβρίου, 2014 Χρήστος Ρέτσας

Το 12o  Δημοτικό Σχολείο Λαμίας σε συνεργασία με τη Σχολή Επιστημών Αγωγής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας διοργανώνει τη 2η Επιμορφωτική Διημερίδα υπό την αιγίδα της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Στερεάς Ελλάδας με θέμα:

«Αντιμετώπιση δυσκολιών μάθησης και προβλημάτων συμπεριφοράς στο σχολείο και στην οικογένεια»

Η Διημερίδα

• απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς Α/βάθμιας και Β/βάθμιας Εκπαίδευσης,
  • η παρακολούθησή της είναι είναι δωρεάν
  • θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 19 και το Σάββατο 20 Δεκεμβρίου 2014 στο 12ο Δημοτικό Σχολείο Λαμίας.

Περισσότερες πληροφορίες στην σχετική ανακοίνωση της Π.Δ.Ε. Στερεάς Ελλάδας εδώ.

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Ανακοινώσεις ,Εκπαιδευτικοί ,Επιμόρφωση ,Ημερίδες .