Διδακτική επίσκεψη μαθητών του ΕΠΑΛ Άμφισσας στην Δημοτική Βιβλιοθήκη Άμφισσας

16 Δεκεμβρίου, 2014 clalas99

B3

Στις 3-12-2014, οι μαθητές της Γ’ τάξης του τομέα Πληροφορικής πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στην Δημοτική Βιβλιοθήκη Άμφισσας, στα πλαίσια του ευρωπαϊκού προγράμματος αδελφοποίησης σχολείων (eTwinning) του 1ου Ε.Κ. Άμφισσας με τίτλο “Walking in the libraries”.

Οι μαθητές περιηγήθηκαν στη Βιβλιοθήκη με τη βοήθεια της βιβλιοθηκονόμου, ενώ έγινε παρουσίαση και του λογισμικού δανεισμού – διαχείρισης βιβλίων.

Τέλος, τους επιδείχθηκε το ημερολόγιο 2015 του συλλόγου των Φίλων της Δημοτικής Βιβλιοθήκης Άμφισσας, με αφιέρωμα σε μορφές της περιοχής μας, από όπου πήραν χρήσιμες ιδέες για το ημερολόγιο του 1ου Ε.Κ. Άμφισσας.

imerbiblio

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  1ο Ε.Κ. Άμφισσας ,1ο Σ.Ε.Κ. Άμφισσας ,Βιβλιοθήκες ,Εκπαιδευτικές Επισκέψεις ,Εκπαιδευτικοί ,ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας ,Ημερολόγιο ,Μαθητές/Μαθήτριες .