Σεμινάριο Εκπαίδευσης Εκπαιδευτικών Πληροφορικής (ΠΕ19-ΠΕ20) στο 1ο Ε.Κ. Άμφισσας

17 Νοεμβρίου, 2014 Χρήστος Ρέτσας

Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε στο 1ο ΕΚ Άμφισσας την Πέμπτη 13 Νοεμβρίου 2014  σεμινάριο εκπαιδευτικών Πληροφορικής (ΠΕ19  & ΠΕ20) του Νομού μας.

Το σεμινάριο αυτό πραγματοποιήθηκε από το ΙΤΥΕ-Διόφαντος στα πλαίσια της Δράσης Α8: «Πρακτική εκπαίδευση του προσωπικού ενδοσχολικής τεχνικής υποστήριξης» της πράξης ΣΤΗΡΙΖΩ”, σε αντικείμενα που αφορούσαν στην υποστήριξη των υποδομών ΤΠΕ του Σχολείου., σε συνεργασία με τη Δ.Δ.Ε. Ν. Φωκίδας και σε συνδιοργάνωση με τον Σχολικό Σύμβουλο Πληροφορικής κ. Ηλιάδη Κοσμά.

Το σεμινάριο περιελάμβανε

1. παρουσίαση της πράξης “ΣΤΗΡΙΖΩ”
  2. ένα εργαστήρια (workshop). πάνω στην χρήση και αξιοποίηση Διαδραστικών Πινάκων στη μαθησιακή διαδικασία.
  3. και ένα δεύτερο εργαστήριο (workshop) στον τρόπο σύνδεσης και λειτουργίας των σχολικών εργαστηρίων πληροφορικής καθώς και την υποστήριξη τους από τους εκπαιδευτικούς Πληροφορικής.
Ευχαριστούμε τους ομιλητές κα. Φωκά Αμαλία και τον κ. Ηλιάδη Κοσμά για την παρουσία και συμμετοχή του, καθώς και όλους τους εκπαιδευτικούς Πληροφορικής που συμμετείχαν ενεργά.

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  1ο Ε.Κ. Άμφισσας ,Ανακοινώσεις ,Εκπαιδευτικοί ,Επιμόρφωση .