Τηλεμάθημα για τη χρήση των Τ.Π.Ε. στα φιλολογικά μαθήματα

28 Ιουνίου, 2013 clalas99

Στις 26 Ιουνίου 2013 έγινε ένα τηλεμάθημα διάρκειας 2 ωρών από τη φιλόλογο – επιμορφώτρια Τ.Π.Ε. και υπεύθυνη των Πολιτιστικών Θεμάτων της Δ΄ Διεύθυνσης Αθήνας Τερέζα Γιακουμάτου για τους εκπαιδευτικούς της Φωκίδας.

Η εισήγηση της κας Γιακουμάτου είχε τίτλο: “Διδάσκοντας λογοτεχνία στην εποχή του διαδικτύου”. Μετά την εισήγησή της, ακολούθησε συζήτηση βασικά με φιλολόγους της περιοχής μας.

Το όλο εγχείρημα ήταν πιλοτικό και οργανώθηκε από το γραφείο της Σχολικού Συμβούλου Ν. Φωκίδας Ευθαλίας Παπαδάκη με τεχνικό υπεύθυνο τον συνάδελφο πληροφορικό Νίκο Καλάκο. Ο χώρος κοινής παρακολούθησης για όσους δεν είχαν εξοπλισμό για να συμμετέχουν στην εκδήλωση ήταν το αμφιθέατρο του Πιλοτικού Γυμνασίου Άμφισσας.

Περισσότερα για τις εργασίες της κας Γιακουμάτου μπορείτε να βρείτε στο:

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Γυμνάσιο Άμφισσας ,Εκπαιδευτικοί ,Σεμινάρια ,Τ.Π.Ε. ,Φιλόλογοι .