Τι ανακυκλώνουμε; Πού ανακυκλώνουμε; Πόσο ανακυκλώνουμε; Γιατί ανακυκλώνουμε; Ας μάθουμε απαντώντας στο ερωτηματολόγιό μας

1 Απριλίου, 2012 Χρήστος Ρέτσας

Δημοσίευση από Χρήστο Ρέτσα

Ανακύκλωση, μία έννοια τόσο επίκαιρη, μία έννοια τόσο σημαντική, μία πράξη ευθύνης απέναντι στο μεγάλο «σπίτι» μας, το περιβάλλον, μία πράξη ευθύνσης απέναντι στον εαυτό μας και την ποιότητα της ζωής μας.

Όμως τι ανακυκλώνουμε; Που ανακυκλώνουμε; Πόσο ανακυκλώνουμε; Γιατί ανακυκλώνουμε;

Για να το μάθουμε ας απαντήσουμε στο σχετικό  ηλεκτρονικό ερωτηματολόγιο που δημιούργήθηκε από τους μαθητές του  3ου Τμήματος Ερευνητικής Εργασίας της Α΄ Τάξης του σχολείου μας. Το ερωτηματολόγιο αυτό δημιουργήθηκε στο πλαίσιο της ερευνητικής εργασίας Β΄ Τριμήνου του  Τμήματος με θέμα «Ανακύκλωση: Δεν πετάμε, ξαναχρησιμοποιούμε»  με επιβλέποντες διδάσκοντες την κα. Αντάρα Δάφνη και τον κ.  Ρέτσα Χρήστο και απευθύνεται στους μαθητές δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.

Ας απαντήσουμε λοιπόν όλοι οι μαθητές, ας μάθουμε αν γνωρίζουμε και αν πράττουμε αρκετά για την ανακύκλωση.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την συμμετοχή σας.

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Μαθητές/Μαθήτριες .