Η ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΤΗΡΙΑ ΓΙΟΡΤΗ ΜΑΣ!
ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ! ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!
ΤΟ ΠΑΣΧΑ!
ΠΑΣΧΑΛΙΝΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ
Το σχολείο μας πραγματοποίησε φέτος πασχαλινό εργαστήρι με την παρουσία γονέων και κηδεμόνων των μικρών μας μαθητών/-τριών.
ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΚΡΙΑΡΑΣ
ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΑΝΟΙΞΗ!
ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΦΙΛΑΝΑΓΝΩΣΙΑΣ (01/04/24 – 05/04/24)
Η Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου γιορτάζεται κάθε χρόνο στις 2 Απριλίου και από φέτος καθιερώθηκε η Πανελλήνια Σχολική Ημέρα Φιλοζωίας στις 4 Απριλίου. ‘Ετσι, διοργανώσαμε την εβδομάδα φιλαναγνωσίας συνδυάζοντας τις “δύο ημέρες” παράλληλα με το Σχέδιο Δράσης του νηπιαγωγείου μας που για την φετινή χρονιά έχει την αναδιαμόρφωση της Βιβλιοθήκης του σχολείου μας.