ΕΤΗΣΙΑ ΕΚΘΕΣΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΤΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΕΡΓΟΥ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑ (ΕΤΟΣ ΑΝΑΦΟΡΑΣ 2023-2024)

ΕΓΓΡΑΦΕΣ 2024 2025

ΕΓΓΡΑΦΕΣ 1ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΞΕΚΙΝΟΥΝ !!!!

1-20 Μαρτίου

ΕΙΚΟΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Το 1ο Νηπιαγωγείο πόλεως Καλύμνου βρίσκεται στην Περιοχή   Σταθμός Ταξί -Καλαμιώτισσα  πίσω από την Σχολή πλοιάρχων ΑΕΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ .

ΤΛΦ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ :22430-28090

ΕΜΑΙL: mail@1nip-kalymn.dod.sch.gr

ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ:

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ ΈΩΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 8:30- 9:30

school

Το 1ο νηπιαγωγείο Πόλεως Καλύμνου βρίσκεται σε κεντρικό σημείο της πόλης της Καλύμνου.

Στο Νηπιαγωγείο  λειτουργεί Πρωινό τμήμα ,Ολοήμερο Τμήμα και Τμήμα Ένταξης .

Είναι ένας όμορφος ευρύχωρός χώρος  στο κέντρο της πόλης

Η ΣΧΟΛΙΚΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΟΡΙΖΕΤΑΙ ΩΣ ΕΞΗΣ :

Στο 1ο Νηπιαγωγείο Πόλεως Καλύμνου ανήκουν οι Ενορίες Καλαμιώτισσας, Άγιου Μάμμαντος( από το νεκροταφείο και προς το λιμάνι ), ένα  μέρος της Ενορίας Χριστού και συγκεκριμένα από το ναυτικό μουσείο , η αριστερή πλευρά  της ανόδου του Εμπορικού δρόμου ως το Εμπορικό Επιμελητήριο , στρίβει αριστερά συναντά το δρόμο της καθόδου κοντά στην εκκλησία του του Άγιου Θεολόγου και συνεχίζει στην κάθοδο μέχρι και το λιμάνι στην Εθνική Τράπεζα , όπου εκεί αριστερά βρίσκει την πλατεία του Χριστού και το ναυτικό μουσείο . Ακόμα όλη η αριστερή πλευρά του δρόμου που ξεκινά από το κατάστημα με τα παραδοσιακά προϊόντα( που βρίσκεται στον εμπορικό δρόμο ), περνάει από τον ΄Αη Γιώργη  , συνεχίζει ευθεία στο δρόμο που βρίσκεται το Αρχαιολογικό Μουσείο και όλο ευθεία προς το βουνό μόνο η αριστερή πλευρά.

ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΕΤΑΙ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ  ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ   Κ .ΧΑΡΑΜΠΟ ΨΑΡΑ .

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ .

teacher and child clipart

Σας  Ευχαριστούμε πολύ

Η διεύθυνση και το Διδακτικό Προσωπικό του 1ου Νηπιαγωγείου Πόλεως Καλύμνου .

Ο κήπος μας

Ο κήπος της αυλής μας θα αλλάξει! Νέα καλλωπιστικά φυτά θα προστεθούν.

Ευχαριστούμε το Φυτώριο της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου (ειδικότερα τον κ. Ρένεση και την κ. Λαζαρίδου) για την άμεση ανταπόκριση στο αίτημά μας για την αποστολή των φυτών.

Ευχαριστούμε την ακτοπλοϊκή εταιρεία Dodekanisos Seaways για τη δωρεάν μεταφορά των φυτών από τη Ρόδο στην Κάλυμνο.

Μαμάδες εν δράσει

Οι μαμάδες Κουτελλά Αντωνία, Κουφού Ευδοκία και Τσαγκάρη Εξαρχούλα μας ζωγράφισαν τον εξωτερικό τοίχο του σχολείου μας με θέμα το βυθό! Το αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό. Τις ευχαριστούμε πολύ!

399740263 2027092317650771 8965102705713640862 n 399880394 356163133568886 6548758322066065406 n

Στιγμιότυπο οθόνης 2023 11 22 183419

Στηρίζουμε το νηπιαγωγείο της Ψερίμου.

Το 1ο νηπιαγωγείο Πόλεως Καλύμνου ανταποκρίθηκε άμεσα στο αίτημα του νηπιαγωγείου της Ψερίμου για την κάλυψη των αναγκών του σε εξοπλισμό (τραπέζι και καρεκλάκια για τους μαθητές). Τα νηπιάκια μας, τους έφτιαξαν και μια ομαδική ζωγραφιά για το σχολείο τους, ενώ τους χάρισαν και από δυο μπλοκ ζωγραφικής.

IMG 20231026 083507 1

Ο εξοπλισμός που δωρίστηκε

IMG 20231026 084608 1

IMG 57eeff29bd716318f1fc76b8ea00484e V

Οι “αποστολείς”

Οι “παραλήπτες”

Ευχαριστίες

Ο σύλλογος διδασκόντων του 1ου Νηπιαγωγείου Καλύμνου θα ήθελε να ευχαριστήσει τους παρακάτω συμπολίτες μας για την άμεση ανταπόκριση στο κάλεσμά μας για την κάλυψη κάποιων λειτουργικών αναγκών του σχολείου μας. Η βοήθειά τους ήταν πολύτιμη ώστε να επιτευχθεί η ομαλή έναρξη σχολικής χρονιάς. Η παροχή αγαθών και υπηρεσιών έγινε αφιλοκερδώς.

Ευχαριστούμε τους:

Κύριο Διομήδη Πέρο (ξυλουργός), ο οποίος επισκεύασε κάποιες πόρτες του σχολείου, στερέωσε τα έπιπλα της τάξης και μας βοήθησε στην διαμόρφωση του χώρου της αίθουσας.

Κύριο Βασίλη Κυπραίο (ψυκτικό), ο οποίος επισκεύασε το aircodition της τάξης.

Κύριο Νικόλαο Τόλιο (υδραυλικός), ο οποίος με το συνεργείο του επισκεύασε τις τουαλέτες του σχολείου και μια διαρροή.

Κύριο Παναγιώτη Παρήμερο (γονιός μαθήτριας), ο οποίος επισκεύασε τα φώτα του σχολείου που ήταν καμένα, τοποθέτησε και στερέωσε ένα δίχτυ στα κάγκελα της αυλής, τοποθέτηση μπασκέτας στην αυλή.

Κύριο Γιάννη Διονυσίου (ηλεκτρολόγος), ο οποίος επιδιόρθωσε μια ηλεκτρολογική βλάβη.

Κύριο Γιώργο Μαύρο (συμπολίτης μας), ο οποίος μερίμνησε για την στεγάνωση των κουφωμάτων της πρόσοψης του σχολείου.

ΕΤΗΣΙΑ ΕΚΘΕΣΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΤΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΕΡΓΟΥ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ 2021-2022