Σεπτέμβριος 2015

Έναρξη σχολικής χρονιάς 2015-16

9 Σεπτεμβρίου 2015 από

Την Παρασκευή 11 /09/ 15 και ώρα 10 πμ. θα γίνει ο αγιασμός στο σχολείο μας.

Οι μαθήτριες/ές καλό είναι να έχουν μαζί τους τσάντες, προκειμένου να παραλάβουν τα βιβλία.

Στη συνέχεια κατανεμημένοι στα τμήματά τους θα πρέπει να είναι έτοιμοι να συμπληρώσουν τα επόμενα στοιχεία:

Τάξη Α΄

• Δηλώνω την παρακάτω ξένη γλώσσα:

1. Αγγλική

2. Γαλλική

3. Γερμανική.

*Σημείωση: Επιτρέπεται αλλαγή της ξένης γλώσσας έως και την 25η Σεπτεμβρίου 2015-16.

• Δηλώνω το παρακάτω μάθημα επιλογής:

1. Εφαρμογές Πληροφορικής

2. Γεωλογία και Διαχείριση Φυσικών Πόρων

3. Ελληνικός και Ευρωπαϊκός Πολιτισμός

4. Καλλιτεχνική Παιδεία.

* Σημείωση: Επιτρέπεται η αλλαγή του μαθήματος επιλογής έως και την 30η Σεπτεμβρίου 2015-16.

• Δηλώνω ότι μένω σε απόσταση πάνω από 4 χλμ. από το σχολείο και δικαιούμαι κάρτα δωρεάν μετακίνησης (Διεύθυνση κατοικίας μαθητή: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ) ( Μέσα μαζικής μεταφοράς που απαιτούνται: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _)
    *Σημείωση: Ο μαθητής/τρια πρέπει μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου να προσκομίσει στο σχολείο συμπληρωμένο το Ατομικό Δελτίο Υγείας.

Τάξη Β΄

• Δηλώνω την παρακάτω Ομάδα Μαθημάτων Προσανατολισμού:

Ομάδες Μαθημάτων Προσανατολισμού:

1. Ανθρωπιστικών Σπουδών

2. Θετικών Σπουδών.

* Σημείωση: Ο μαθητής μπορεί να αλλάξει  ομάδα μαθημάτων προσανατολισμού μέχρι την 30η Σεπτεμβρίου του διδακτικού έτους 2015-2016.

• Δηλώνω ότι μένω σε απόσταση πάνω από 4 χλμ. από το σχολείο και δικαιούμαι κάρτα δωρεάν μετακίνησης ( Διεύθυνση κατοικίας μαθητή: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ) ( Μέσα μαζικής μεταφοράς που απαιτούνται: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _)

Τάξη Γ΄

• Δηλώνω την παρακάτω Ομάδα Μαθημάτων Προσανατολισμού:

Ομάδες Μαθημάτων Προσανατολισμού:

1. Ανθρωπιστικών Σπουδών

2. Θετικών Σπουδών

3. Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής.

• Δηλώνω το παρακάτω μάθημα επιλογής:

1. Β΄ Ξένη Γλώσσα ΓΑΛΛΙΚΑ

2. Β΄ Ξένη Γλώσσα ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ

3. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΧΕΔΙΟ

4. ΓΡΑΜΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ

5. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΧΕΔΙΟ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ

6. Ιστορία της Τέχνης

7. Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων και Υπηρεσιών (ΑΟΔΕΥ).

* Μόνο για την περίπτωση (5.) το ένα από τα δύο μαθήματα (Ελεύθερο Σχέδιο, Γραμμικό Σχέδιο) θα διδάσκεται εκτός ημερήσιου ωρολογίου προγράμματος.

Από το γραφείο του 1ου Π. ΓΕΛ. Αθηνών

Κατηγορία Δραστηριότητες 2015-16 | 1 σχόλιο »