Πανελλαδικές Εξετάσεις 2016

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΙΣ ΣΧΟΛΕΣ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΩΝ

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΕΦΑΑ 2016

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ ΔΟΚΙΜΑΣΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΤΩΝ Τ.Ε.Φ.Α.Α.  15-29 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ

Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Σχολών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας ακαδημαϊκού έτους 2016-2017.

Υποβολή Αίτησης -Υπεύθυνης Δήλωσης για Πυροσβεστική από 1/6 – 15/6/2016.

Η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών για τις Στρατιωτικές Σχολές λήγει στις 20 Μαΐου 2016 (σφραγίδα ταχυδρομείου).

Οι υποψήφιοι (τελειόφοιτοι και απόφοιτοι) του 1ου ΓΕΛ Καλλιθέας που συμμετέχουν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις θα προσέλθουν για εξέταση στο 2ο ΓΕΛ Καλλιθέας (Μεγαλουπόλεως 21 & Κρέμου [Αγία Ελεούσα]).

Όσοι εξετάζονται προφορικά (κατηγορία: Φυσικώς Αδύνατοι) θα προσέλθουν στο 1ο ΓΕΛ Μοσχάτου (Κωνσταντινουπόλεως 2-4).

Οι υποψήφιοι πρέπει να έχουν μαζί τους το Δελτίο Υποψηφίου και την Αστυνομική τους Ταυτότητα.

Για περισσότερες πληροφορίες κάντε κλικ στους επόμενους συνδέσμους:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ