Θερινή λειτουργία

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Κατά τον Ιούλιο και τον Αύγουστο η σχολική μονάδα θα λειτουργεί κάθε ΤΕΤΑΡΤΗ,  από τις 8:30 π.μ. έως τις 14:00 μ.μ. για τη διεκπεραίωση υπηρεσιακών θεμάτων και την εξυπηρέτηση του κοινού.

ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ

Ηλεκτρονική υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι διαδικασίες για την υποβολή του Μηχανογραφικού Δελτίου αρχίζουν από τη Δευτέρα 29 Ιουνίου και λήγουν την Παρασκευή 17 Ιουλίου 2020.

Όλοι οι υποψήφιοι (ΝΕΟ ή ΠΑΛΑΙΟ σύστημα, 90% ή 10%) που ενδιαφέρονται να υποβάλουν Μ.Δ. θα απευθύνονται αυτοπροσώπως στο Λύκειό τους από τη Δευτέρα 29 Ιουνίου, για να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password).

Με αυτόν τον κωδικό (που θα σχηματίσουν και θα γνωρίζουν ΜΟΝΟ οι ίδιοι οι υποψήφιοι) και με τον οκταψήφιο κωδικό εξετάσεων (καρτελάκι) θα μπορούν να επισκέπτονται την ηλεκτρονική διεύθυνση http://exams.it.minedu.gov.gr, για να τροποποιούν το Προσωρινό Μ.Δ. ή/και να προχωρήσουν τελικά στην οριστική υποβολή (Οριστικοποίηση, μετά την ανακοίνωση των βαθμών).

Για την υποστήριξη της ηλεκτρονικής υποβολής μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο τη Δευτέρα 29/6/2020, την Τρίτη 30/6/2020 και την Τρίτη 7/7/2020.

Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής

Η Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής για το σχολικό έτος 2020-2021 θα γίνει από 18 Ιουνίου 2020 και ώρα 09:00 έως και 2 Ιουλίου 2020 και ώρα 23:59 μέσω της εφαρμογής e-eggrafes στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

Η σχετική εγκύκλιος εδώ

Πρόγραμμα Πανελλαδικών Εξετάσεων στα Ειδικά Μαθήματα & ΤΕΦΑΑ

Από 1 έως 13 Ιουλίου οι εξετάσεις στα Ειδικά Μαθήματα
Από Δευτέρα 29-6-2020 μέχρι και Παρασκευή 10-7-2020 η Υγειονομική Εξέταση και Πρακτική Δοκιμασία υποψηφίων για ΤΕΦΑΑ.

Πρόγραμμα μαθημάτων Α΄ και Β΄ τάξεων

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Το πρόγραμμα μαθημάτων της Α΄ και Β΄ τάξης είναι το ίδιο με αυτό που ίσχυε πριν από την παύση λειτουργίας του σχολείου λόγω covid 19.

Από 18/05 και μέχρι τη λήξη των μαθημάτων τα υποτμήματα θα λειτουργούν εναλλάξ ανά εβδομάδα (δηλ.:  Τα τμήματα που έχουν μάθημα Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή την 1η εβδομάδα, θα έχουν Τρίτη και Πέμπτη την 2η εβδομάδα. Τα τμήματα που έχουν Τρίτη και Πέμπτη την 1η εβδομάδα, θα έχουν Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή τη 2η εβδομάδα, κ.ο.κ.)

Τα τμήματα διαμορφώνονται ως εξής:

ΔΕΥΤΕΡΑ, ΤΕΤΑΡΤΗ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Β1.1:  Από ΑΓΓΕΛ*******  ΑΡΓ***  έως  ΚΑΡΑΤ*** ΜΙΧ***

ΤΡΙΤΗ, ΠΕΜΠΤΗ: Β1.2:  Από ΚΑΣΤ***  ΝΙΚΟ*****   έως   ΥΜΕ** ΣΕΡ**

ΔΕΥΤΕΡΑ, ΤΕΤΑΡΤΗ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Β2.1: Από ΖΙΤΝΙ*** ΑΛΕΞ**** έως   ΠΑΠΑΔ*****  ΗΛ**

ΤΡΙΤΗ, ΠΕΜΠΤΗ: Β2.2: Από  ΠΑΤΡ*** ΑΓΓΕ**** έως  ΨΩ** ΣΤΑ*****

_________________________________________________________

ΔΕΥΤΕΡΑ, ΤΕΤΑΡΤΗ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Α1.1:  Από ΑΝΑΣΤ******  ΗΛΙ***  έως  ΚΑΜΑ***** ΑΛΕΞ******

ΤΡΙΤΗ, ΠΕΜΠΤΗ: Α1.2:  Από ΚΑΤΣΙΑ*****  ΚΩΝΣΤ******   έως   ΜΠΑΛΑ***** ΑΘΑΝ****

ΔΕΥΤΕΡΑ, ΤΕΤΑΡΤΗ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Α2.1: Από ΜΠΑΛΤ** ΙΩΑ**** έως   ΠΟΛΥΧ*****  ΜΑΡ***

ΤΡΙΤΗ, ΠΕΜΠΤΗ: Α2.2: Από  ΣΑΒ** ΓΕΩ**** έως  ΧΑΡΟ**** ΑΛΕΞ*****

ΔΕΥΤΕΡΑ, ΤΕΤΑΡΤΗ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Α3.1: Από ΑΜΠΝ*** ΜΗ*** έως   ΚΟΝΤΟ****  ΔΕΣ*****

ΤΡΙΤΗ, ΠΕΜΠΤΗ: Α3.2: Από  ΛΑΜΠ*** ΚΩΝΣ****** έως  ΧΑΤΖΗ*********  ΝΙΚ*****

Πρόγραμμα μαθημάτων Γ΄ τάξης

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Τα τμήματα Γενικής Παιδείας διαιρούνται σε υποτμήματα ως εξής.

Το Γ1 σε Γ1,1 και Γ1,2.

Το Γ2 σε Γ2, 1 και Γ2,2.

Τα υποτμήματα Γ1,1 και Γ2,1 θα λειτουργήσουν Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή την εβδομάδα από 11/05/20 – 15/05/20.

Τα υποτμήματα Γ1,2 και Γ2,2 θα λειτουργήσουν Τρίτη και Πέμπτη την εβδομάδα από 11/05/20  – 15/05/20.

Τα μαθήματα Γενικής Παιδείας θα γίνονται σύμφωνα με το πρόγραμμα που ίσχυε και πριν από το κλείσιμο των σχολείων.

Οι Ομάδες Προσανατολισμού:  Ανθρωπιστικών Σπουδών, Θετικών Σπουδών και Σπουδών Υγείας θα κάνουν τα μαθήματα προσανατολισμού κάθε μέρα με βάση το πρόγραμμα που ίσχυε από πριν.

Η Ομάδα Προσανατολισμού Οικονομίας και Πληροφορικής διαιρείται σε δύο τμήματα τα οποία θα κάνουν τα μαθήματα προσανατολισμού κατά τις αντίστοιχες μέρες των τμημάτων Γενικής Παιδείας.