Βεβαιώσεις συμμετοχής στις Πανελλαδικές Εξετάσεις

Οι υποψήφιοι των πανελλαδικών εξετάσεων μπορούν να παραλάβουν τις βεβαιώσεις συμμετοχής τους σε αυτές από το σχολείο κάθε Τρίτη και ώρες 8.30-13.30 και επιπλέον τις ημέρες: 12/7 και 18/7 τις ίδιες ώρες.

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Βεβαιώσεις συμμετοχής στις Πανελλαδικές Εξετάσεις

Υποβολή μηχανογραφικού δελτίου

Η προθεσμία υποβολής μηχανογραφικού δελτίου υποψηφίου αρχίζει την Τρίτη 9 Ιουλίου και λήγει την Πέμπτη 18 Ιουλίου. Οι υποψήφιοι θα το υποβάλουν στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://michanografiko.it.minedu.gov.gr

Μέσα στην ίδια αποκλειστική προθεσμία και με το ίδιο password, οι υποψήφιοι μπορούν να υποβάλουν το Παράλληλο Μηχανογραφικό Δελτίο (Π.Μ.Δ.) για τις Δημόσιες Σ.Α.Ε.Κ., στην ίδια ηλεκτρονική διεύθυνση  και επιλέγοντας «ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΥ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΔΕΛΤΙΟΥ (Π.Μ.Δ) ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ σε Σ.Α.Ε.Κ.».

Όσοι υποψήφιοι χρειάζονται βοήθεια για την υποβολή του μπορούν να απευθυνθούν στο σχολείο κατά τις εξής ημέρες: (ώρες: 08.00-14.00)

1) Τρίτη 9/7

2) Παρασκευή 12/7

3) Τρίτη 16/7

4) Πέμπτη 18/7

Επισυνάπτεται η σχετική εγκύκλιος του ΥΠΑΙΘΑ:

Εγκύκλιος_ΥΠΟΒΟΛΗ_ΜΔ_ΚΑΙ_ΠΜΔ-ΠΑΡΑΜΟΝΗ_ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ_2024.signed

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Υποβολή μηχανογραφικού δελτίου

Λειτουργία του σχολείου κατά τους θερινούς μήνες

Κατά τη διάρκεια του Ιουλίου και του Αυγούστου το σχολείο θα είναι ανοικτό κάθε Τρίτη και ώρες 08.15-14.00.

Καλό καλοκαίρι!

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Λειτουργία του σχολείου κατά τους θερινούς μήνες

Ηλεκτρονικές εγγραφές μαθητών

Από τις 27 Ιουνίου 2024 και ώρα 07:00 έως και τις 05 Ιουλίου 2024 και ώρα 23:59, όσοι/ες επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερήσιων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. -ΕΠΑ.Λ. και ημερήσιων Π.ΕΠΑ.Λ., θα μπορούν να υποβάλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση» για το σχολικό έτος 2024-2025. Οι αιτήσεις υποβάλλονται μέσω της εφαρμογής «e-εγγραφές», στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-eggrafes.minedu.gov.gr ή μέσω της διαδικτυακής πύλης: https://www.gov.gr/ipiresies/ekpaideuse/eggraphe-se-skholeio/eggraphe-ananeose-eggraphes-se-geniko-kai-epaggelmatiko-lukeio συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία.

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ηλεκτρονικές εγγραφές μαθητών

Δημιουργία κωδικών ασφαλείας για το μηχανογραφικό δελτίο

Οι υποψήφιοι των Πανελλαδικών Εξετάσεων, καθώς και οι υποψήφιοι με το 10%, μπορούν να παραλαμβάνουν κωδικό για τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού δελτίου τους από την Πέμπτη 20/6 έως την Παρασκευή 28/6 και ώρες 08.00-14.00.

Εγκύκλιος για κωδικούς μηχανογραφικών

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δημιουργία κωδικών ασφαλείας για το μηχανογραφικό δελτίο

ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΦΑΑ

Ενημερώνουμε τους υποψηφίους για τα ΤΕΦΑΑ ότι ανακοινώθηκαν οι οδηγίες και το πρόγραμμα για τα ΤΕΦΑΑ. Αναλυτικές πληροφορίες στο παρακάτω έγγραφο:

20_5_2024_odigies_programma-tefaa

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΦΑΑ

Ύλη και πρόγραμμα ενδοσχολικών εξετάσεων Μαΐου-Ιουνίου 2024 ανά τάξη

Ύλη-ενδοσχολικών-εξετάσεων-Α΄-Β΄-και-Γ΄-Λυκείου-2024-με-Τράπεζα-Θεμάτων

ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΕΣ Α ΛΥΚΕΙΟΥ

ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΕΣ Β ΛΥΚΕΙΟΥ

ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΕΣ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ύλη και πρόγραμμα ενδοσχολικών εξετάσεων Μαΐου-Ιουνίου 2024 ανά τάξη

Ενημέρωση υποψηφίων Μουσικών Τμημάτων

Ενημερώνουμε τους υποψηφίου των Μουσικών Τμημάτων ότι εκδόθηκε η παρακάτω εγκύκλιος:

ΕΞΕ – 42741 – 2024 – Διευκρινίσεις σχετικά με τις εξετάσεις Μουσικών Σπουδών .pdf

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενημέρωση υποψηφίων Μουσικών Τμημάτων

Ενημέρωση υποψηφίων ΤΕΦΑΑ

Επισυνάπτεται το Δελτίο Τύπου, στο οποίο υπενθυμίζονται οι ημερομηνίες διεξαγωγής της  υγειονομικής εξέτασης και πρακτικής δοκιμασίας για εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ ακαδημαϊκού έτους 2024-2025, όπως και τα απαραίτητα δικαιολογητικά με τα οποία θα πρέπει να είναι εφοδιασμένοι οι υποψήφιοι κατά την προσέλευσή τους στις Επιτροπές
υγειονομικής εξέτασης και πρακτικής δοκιμασίας.

ΕΞΕ – 41020 – 2024 – ΔΙΑΒΙΒΑΣΗ ΔΕΛΤΙΟΥ ΤΥΠΟΥ

3 ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΕΦΑΑ 2024

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενημέρωση υποψηφίων ΤΕΦΑΑ

Ενημέρωση υποψηφίων Εμπορικού Ναυτικού

Ενημερώνουμε τους υποψηφίους των Σχολών Εμπορικού Ναυτικού ότι έχει αναρτηθεί η σχετική προκήρυξη, η οποία επισυνάπτεται:

ΕΞΕ – 30865 – 2024 – Προκήρυξη εισαγωγής σπουδαστών σπουδαστριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού Ακαδημαϊκού Έτους 2024-2025

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΑΕΝ 2024_ΑΔΑ 6ΛΖΡ4653ΠΩ-5ΕΞ

Η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών είναι ως 25/4/24.

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενημέρωση υποψηφίων Εμπορικού Ναυτικού