Αρχική » Βιωματικό σχολείο » Έκθεση ζωγραφικής

Έκθεση ζωγραφικής

Στα πλαίσια της παρουσίασης των προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων,παρουσιάστηκε έκθεση ζωγραφικής μαθητών, μετά από πρόταση της πανελλήνιας ένωσης καθηγητών καλλιτεχνικών, με θέμα την Προσφυγια, την Ειρήνη των λαών και τις ανθ΄ρωπινες αξίες. Οι μαθητές πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα των καθηγητών τους στο μάθημα των καλλιτεχνικών και παρουσίασαν έργα τους, που μέσα από αυτά, έδειξαν τη μέγιστη ευαισθησία για το θέμα της παγκόσμιας ειρήνης, της προσφυγιάς και της δυσκολίας που αντιμετωπίζουν οι λαοί που αναγκάζονται να φύγουν από τον τόπο τους.

Από το σχολείο μας, συμμετείχε η καθηγήτρια καλλιτεχνικών κ. Βάσω Σταθοπούλου και μαθητές του Σχολείου μας που καθοδηγήθηκαν από αυτήν.

IMG_6216 IMG_6217 IMG_6220 IMG_6226 IMG_6232 IMG_6234 IMG_6236