1η Γενική Συνέλευση

1η   ΓΕΝΙΚΗ  ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ  1ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ  ΒΟΥΛΑΣ

11/12/2013

ΘΕΜΑΤΑ

1. Ενημέρωση για τις μέχρι τώρα ενέργειές μας (ανάρτηση των ονομάτων μας και τηλεφώνων μας στην ιστοσελίδα του     σχολείου μας για οποιαδήποτε θέματα σας απασχολούν της αρμοδιότητάς μας – Επιστολή διαμαρτυρίας για τη           συγχώνευση τμημάτων στη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης – Γνωριμία με το Δεκαπενταμελές/Συζήτηση         για θέματα που τους απασχολούσαν – Ενημερωτική επιστολή για την ετήσια συνδρομή των γονέων στο Γυμνάσιο –       Προσφορά από γονείς για το ηλεκτρικό κουδούνι στο σχολείο – Κουρτίνες για την βιβλιοθήκη κατάλληλες για                 προβολή ταινίας με χρήση βιντεοπροβολέα  – Προσπάθεια για ιστοσελίδα του συλλόγου γονέων –Τρόποι                         ενημέρωσης γονέων).

2. Χορός των μαθητών   στην Πνευματική Εστία της Βούλας.

3. Κοπή πίτας – χορός για γονείς  (τον Ιανουάριο).

4. Ετήσια συνδρομή των μαθητών  (για αγορά βιντεοπροβολέα, για αγορά μονάδας Η/Υ και άλλα θέματα που πιθανόν       προκύψουν).  Προσφορές δεκτές.

5. Πρόταση για αλλαγή στα ΄΄αλουμίνια΄΄ του σχολείου αν υπάρχει κάποια προσφορά .

6. Πρόταση για πρόσκληση ψυχολόγου ή κοινωνικής λειτουργού που να συζητήσουμε για ΄΄εφηβεία και γονείς΄΄ αν         υπάρχει μεγάλη συμμετοχή γονέων.

7. Δραστηριότητες μέσα στο χώρο του σχολείου.

8. Χριστουγεννιάτικο μπαζάρ με γλυκά (Βake sale) / την ημέρα των ελέγχων.

∙Περιμένουμε και τις δικές σας προτάσεις-ερωτήσεις-σχόλια οποιαδήποτε στιγμή θελήσετε να μας μιλήσετε.

∙ Ευχαριστούμε την κ. Κασκαντάμη, γιατί εκτός από την άμεση βοήθειά της κάθε φορά που την χρειαζόμαστε, ικανοποίησε άμεσα το αίτημά μας  για την ενημέρωση των γονέων της Α΄ Γυμνασίου , ιδιαίτερα αυτήν την περίοδο , που  είναι από τις πιο δύσκολες για την εκπαιδευτική κοινότητα.

Ευχόμαστε σε όλους ΄΄Καλές Γιορτές΄΄ και σας θέλουμε όλους συνέχεια δίπλα μας, ιδιαίτερα αυτά τα δύσκολα χρόνια για την παιδεία, για τα παιδιά μας!

Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων 1ου Γυμν. Βούλας