Σχολ. Έτος 2012 – 2013

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκαν εκπαιδευτικά προγράμματα περιβαλλοντικού και πολιτιστικού χαρακτήρα:

• “Διαμόρφωση περιβάλλοντος χώρου του σχολείου μας» Πρόγραμμα περιβαλλοντικής αγωγής ( Τζίτρου Ε.)
  • “Η ενδυμασία από την αρχαιότητα μέχρι σήμερα” Πολιτιστικό πρόγραμμα (Κασκαντάμη Μ., Βλάχου Μ., Σύρος Κ., Καλαμάρα Γ.)
  • “Ναοί : Τρόπος έκφρασης Πολιτισμού” Πολιτιστικό πρόγραμμα (Καλογερόπουλος Ν., Κωστομοίρη Κ., Τζίτρου Ε.)
  • Mâcon-Βούλα:  Σαν δύο σταγόνες νερό” Πολιτιστικό πρόγραμμα (Μποκώρου Ε.)

Δείτε αναλυτικά, πιο κάτω, τις δράσεις του κάθε προγράμματος μέχρι τώρα.

—————————————————————————-

Α. Διαμόρφωση περιβάλλοντος χώρου του σχολείου μας

—————————————————————————-

Β. Η ενδυμασία από την αρχαιότητα μέχρι σήμερα

Γ. Mâcon-Βούλα:  Σαν δύο σταγόνες νερό

—————————————————————————-

6ήμερη εκδρομή Πολιτιστικών Προγραμμάτων “Η ενδυμασία από την αρχαιότητα μέχρι σήμερα” και “Ναοί: Τρόπος έκφρασης Πολιτισμού” σε Φλωρεντία – Μιλάνο – Λίμνη Κόμο. Συνοδοί: Κασκαντάμη Μαρία, Καλογερόπουλος Νικόλαος, Βλάχου Μαρίνα, Καλαμάρα Γεωργία, Τζίτρου Ευαγγελία.

italy-3 2013