Αρχική » 2016 » Σεπτέμβριος

Αρχείο μηνός Σεπτέμβριος 2016

Αγιασμός 2016-17

Ο αγιασμός για την τρέχουσα σχολική χρονιά, 2016-17, θα τελεσθεί τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2016 και ώρα 13:45 μ.μ.

Οι μαθητές μπορούν να προσέρχονται στο χώρο του σχολείου από τις 13:30 μ.μ. (χωρίς σχολικές τσάντες).

Συμμετοχή σε διαγωνισμό Ρομποτικής

Συμμετοχή του  1ου Γυμνασίου Συκεών στο 2ο Περιφερειακό Διαγωνισμό Κεντρικής Μακεδονίας της Ολυμπιάδας Εκπαιδευτικής Ρομποτικής WRO

1q

Το Σάββατο 4 Ιουνίου 2016 διεξήχθη,στην αίθουσα Λίτσα Φωκίδη του Πολιτιστικού κέντρου Πανοράματος, ο 2ος  Περιφερειακός Διαγωνισμός Κεντρικής Μακεδονίας της Ολυμπιάδας Εκπαιδευτικής ΡομποτικήςWRO. Οι δύο ομάδες του 1ου Γυμνασίου Συκεών που συμμετείχαν στο διαγωνισμόήταν η ομάδα «YoloRobots» (Βιζβίζης Αλέξανδρος, Μπουλιόπουλος Δημήτρης και Χατζή Βούλα) και η ομάδα «RecyclingKings» (Κατσαράκης Παναγιώτης, Κονσολάκης Απόστολος και Νικόλας Νίκος). Συγχαρητήρια και στις 2 ομάδες για την αξιέπαινη προσπάθειά τους!

Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα για τη Νευρική Ανορεξία

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Κ. Πακλατζή