ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ “Ν. Παπαδόπουλος”

Το Βαλταδώρειο Γυμνάσιο είναι στην ευχάριστη θέση να προσφέρει σε ένα μαθητή του και αθλητή μια ετήσια υποτροφία για δωρεάν προπονητική περίοδο σε προπονητικό camp, εσωτερικού ή εξωτερικού. Ως κριτήρια ορίζονται οι αθλητικές επιδόσεις, το ήθος και οι επιδόσεις στα μαθήματα του σχολείου, αλλά συνεκτιμάται και η οικονομική και κοινωνική κατάσταση των υποψηφίων.

Χορηγός είναι ο σύλλογος φίλων Ν. Παπαδόπουλου. Για το σκοπό αυτό έχει συγκροτηθεί από 23/01/2015 επιτροπή επιλογής.

Για την χρονική περίοδο Άνοιξη-Καλοκαίρι 2015 η επιτροπή αποφάσισε να δοθεί η υποτροφία σε δυο μαθητές της Γ΄τάξης, τον Μπουντιούκο-Σπινάρη Αθανάσιο, αθλητή του tae kwo do και την Τσιτσέλη Στεφανία, αθλήτρια του σκι, κρίνοντάς τους ισάξιους ως προς τη συνολική τους εικόνα και τις επιδόσεις τους. Πιο συγκεκριμένα η μαθήτρια Τσιτσέλη Στεφανία θα μεταβεί στο προπονητικό camp του Hintertux, Zillertal, Tirol της Αυστρίας.

Η δ/ντρια

Μ. Τσουκανέλη