Σχετικά με τις εγγραφές των μαθητών της Α’ Γυμνασίου

Ιούν 201818

Ενημερώνουμε τους γονείς των μαθητών που θα φοιτήσουν κατά το σχολικό έτος 2018-19 στην Α΄ τάξη πως οι εγγραφές θα αρχίσουν την Τετάρτη 20 Ιουνίου 2018 από τις 8:00 μέχρι τις 13:30. Παρακαλούνται οι κηδεμόνες να έχουν προσωπική διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, η οποία θα δηλωθεί στην αίτηση εγγραφής.

Επίσης σας ενημερώνουμε πως οι γονείς θα συμπληρώσουν 2 έντυπα : μια υπεύθυνη δήλωση και μια αίτηση εγγραφής (καρτέλα μαθητή) με τα πλήρη στοιχεία του μαθητή, όπως ακριβώς αναγράφονται στην ταυτότητα ή στο πιστοποιητικό γέννησης και τα στοιχεία του κηδεμόνα.

Τέλος οι γονείς θα παραλάβουν το «δελτίο υγείας» του μαθητή, το οποίο οφείλουν να παραδώσουν στη διεύθυνση του σχολείου με την έναρξη των μαθημάτων το Σεπτέμβριο.

Με εκτίμηση η δ/ντρια του σχολείου

Τρίγκα Κωνσταντινιά

από κάτω από: Λειτουργία Σχολείου| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σχετικά με τις εγγραφές των μαθητών της Α’ Γυμνασίου