ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

21ης Ιουνίου 2

Τηλ. 2341022338

Αγαπητοί γονείς,

Με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς και στο πλαίσιο της συνεργασίας μας, σας προσκαλούμε την Τετάρτη 12 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 17:00 (πέντε) μ.μ. να παραβρεθείτε στην ενημερωτική συνάντηση που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας.

Θεματολογία:

1. Συνεργασία σχολείου – γονέων.
  2. Αξιολόγηση μαθητών/τριών: Μαθήματα-Διαγωνίσματα σύμφωνα με το νέο πρόγραμμα που εφαρμόζεται στο Γυμνάσιο από το τρέχον σχολικό έτος.
  3. Εφαρμογή του κανονισμού του σχολείου.
  4. Φοίτηση μαθητών/τριών-Απουσίες.
  5. Εκπαιδευτική επίσκεψη της Γ’ Γυμνασίου στη Βουλή των Ελλήνων, 12-14/12/2016.
  6. Εκλογές Συλλόγου Γονέων. Εθελοντικά μία ομάδα γονέων ανέλαβε και τακτοποίησε τις εκκρεμότητες αρκετών ετών του Συλλόγου Γονέων στη ΔΟΥ Κιλκίς. Λόγω αυτών των εκκρεμοτήτων δεν συγκροτήθηκε πέρυσι Σύλλογος Γονέων όπως έπρεπε με τη λήξη της θητείας των προηγούμενων μελών. Καλούμε τους γονείς που επιθυμούν για την επόμενη διετία να λάβουν μέρος στο ΔΣ του Συλλόγου Γονέων να θέσουν υποψηφιότητα τηλεφωνώντας στη Δ/ντρια του σχολείου (2341022338) έως τη Δευτέρα 10-10-2016 προκειμένου να ετοιμαστούν τα ψηφοδέλτια. Για να πραγματοποιηθούν οι εκλογές πρέπει να παρευρίσκεται το 1/3 των γονέων του σχολείου ανεξάρτητα αν ψηφίζουν και οι δύο γονείς.

Στη συνάντηση θα παραβρεθεί ο σύλλογος εκπαιδευτικών του σχολείου και είναι ανοικτή σε όλους τους γονείς. Πιστεύουμε ότι μέσα από μία συγκλίνουσα πορεία θα πετύχουμε την ολοκληρωμένη καλλιέργεια και ανάπτυξη της προσωπικότητας των παιδιών μας.

Δρ. Αικατερίνη Ρώσσιου

Φυσικός-Πληροφορικός

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ