Μαΐ 15

ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ σε ΠΕΡΑΧΩΡΑ και ΕΠΑΛ

Απρ 10

ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ

Προσκαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να καταθέσουν προσφορές σύμφωνα με όσα ορίζονται στις ακόλουθες προσκλήσεις:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΠΕΡΑΧΩΡΑ-ΛΟΥΤΡΑΚΙ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΛ ΑΡΓΟΥΣ

Μαρ 30

Δράσεις στα πλαίσια της Θεματικής Εβδομάδας

Στα πλαίσια της θεματικής εβδομάδας για το σχολικό έτος 2017-2018 και στην υποενότητα Διατροφή οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου επισκέφτηκαν κατά τάξη:

• Α τάξη ελαιουργείο Μελά
  • Β τάξη χυμοποιείο ΔΕΔΕ
  • Γ τάξη οινοποιείο ΣΚΟΥΡΑ

Μαρ 28

Ευχές

Μαρ 26

ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΩΝ

ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΘΕΜΑΤΙΚΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

Μαρ 15

ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ ΜΕ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΛΥΓΟΥΡΙΟ Α ΤΑΞΗ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ Β ΤΑΞΗ ΧΥΜΟΠΟΙΕΙΟ ΔΕΔΕ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ Γ ΤΑΞΗ ΟΙΝΟΠΟΙΕΙΟ ΣΚΟΥΡΑ

Μαρ 05

ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΣΤΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ

Μαρ 05

Μουσικο-Θεατρικό Εργαστήρι

Η Ομάδα των μαθητών και μαθητριών που συμμετέχουν στο πρόγραμμα σχολικών δραστηριοτήτων «Μουσικο-θεατρικό εργαστήρι» πραγματοποίησε εκπαιδευτική επίσκεψη στο Μέγαρο Μουσικής όπου είδε την έκθεση Van-Gogh  και στη συνέχεια παρακολούθησε την όπερα «Ρωμαίος και Ιουλιέτα» στη Λυρική Σκηνή στο Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος.

Εμπειρίες αξέχαστες για μαθητές και μαθήτριες αλλά και για τις υπεύθυνες καθηγήτριες Γιούλα Αθανασάκου, Μαριλένα Δικταμπανίδου και Καίτη Μαρούτσου!

Μαρ 01

ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ

ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑΥΠΛΙΟ2

Φεβ 26

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλλουν προσφορά για μετακίνηση μαθητών στο Ναύπλιο σύμφωνα με όσα ορίζονται στην ακόλουθη πρόσκληση:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΝΑΥΠΛΙΟ 2

Φεβ 09

Απόφαση ανάθεσης μετακίνησης στην Αθήνα

Φεβ 01

Πρόσκληση

Ιαν 15

Αποτελέσματα προσκλήσεων για Αθήνα

ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗΣ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ ΑΒΤΑΞΗ

ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗΣ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ Γ ΤΑΞΗ

Ιαν 10

Θεατρική παράσταση: «Οι εφευρέσεις που άλλαξαν τον κόσμο»

Οι μαθητές της Α΄και της Β΄τάξης του σχολείου μας θα μεταβούν την Τρίτη 23 Ιανουαρίου  στην Αθήνα, για να παρακολουθήσουν την παράσταση του Γιάννη Σαρακατσάνη  «Οι εφευρέσεις που άλλαξαν τον κόσμο»που παρουσιάζεται στην Παιδική Σκηνή του Θεάτρου Γκλόρια. Στην Εφημερίδα των Συντακτών  τη Δευτέρα  8 Ιανουαρίου δημοσιεύτηκε κριτική με τίτλο  «Τα παιδιά, οι μεγαλύτεροι εφευρέτες του μέλλοντος» που αφορούσε την παράσταση.Μπορείτε να τη διαβάσετε στον παρακάτω σύνδεσμο :

Ιαν 09

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Προσκαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να καταθέσουν προσφορές για μετακίνηση των μαθητών του σχολείου στην Αθήνα όπως περιγράφεται αναλυτικά στις ακόλουθες προσκλήσεις:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΑΘΗΝΑ ΑΒ ΤΑΞΗ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΑΘΗΝΑ Γ ΤΑΞΗ

Δεκ 20

Δράσεις για τα Χριστούγεννα

Σήμερα, Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2017, η χορωδία του σχολείου συνοδευόμενη από τις κυρίες Δικταμπανίδου και Μποζίνη επισκέφτηκε το γηροκομείο Άργους. Οι μαθητές και οι μαθήτριες είπαν τα καλάντα και άλλα τραγούδια σε κάθε όροφο και σε διαφορετικά δωμάτια, συνομίλησαν με τους παππούδες και τις γιαγιάδες και αντάλλαξαν ευχές. Η συγκίνηση ήταν μεγάλη για όλους! Ευχόμαστε σε όλους καλές γιορτές!

Παλαιότερα άρθρα «

...