ΕΠΑΛ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ.

Η ψηφιακή παρουσία του σχολείου μας.

ΦΩΤΟ – ΠΑΡΕΛΑΣΗ ΕΠΑΛ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ 28 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2017

Οκτ 201731

100  Διαβάστε όλο το άρθρο »

από κάτω από: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΦΩΤΟ – ΠΑΡΕΛΑΣΗ ΕΠΑΛ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ 28 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2017

Οκτ 201731

STEM

Σε λειτουργία τέθηκε η πρωτότυπη εκπαιδευτική πλατφόρμα STEMforYouth, η οποία δημιουργήθηκε από το ομώνυμο Ευρωπαϊκό Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα Καινοτομίας.

Όπως σημειώνεται σε σχετική ανακοίνωση του Ιδρύματος Ευγενίδου, η εκπαιδευτική πλατφόρμα STEMforYouth προσφέρει ελεύθερη πρόσβαση και υποστήριξη εκπαιδευτικών δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και μαθητών/τριών ηλικίας 12-18 ετών και περιέχει καλά δοκιμασμένες μεθοδολογίες και πρακτικές εκπαίδευσης φυσικών επιστημών σε διάφορα περιβάλλοντα μάθησης, που εφαρμόζονται σε συνδυασμό με θέματα επιστήμης. Διαβάστε όλο το άρθρο »

από κάτω από: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Νέα εκπαιδευτική πλατφόρμα για την δευτεροβάθμια εκπαίδευση με ελεύθερη πρόσβαση

Τμήματα για υποψηφίους Τομέα Διοίκησης και Οικονομίας

Απρ 20173

ΣΧΟΛΕΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τμήματα για υποψηφίους Τομέα Διοίκησης και Οικονομίας

Τμήματα για υποψηφίους Τομέα Μηχανολογίας

Απρ 20173

Στο παρακάτω αρχείο μπορείτε να δείτε τις σχολές για τους υποψηφίους του τομέα μηχανολογίας

ΣΧΟΛΕΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τμήματα για υποψηφίους Τομέα Μηχανολογίας

ΕΠΙΛΕΓΩ ΕΠΑΛ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ – ΔΕΙΤΕ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΣΠΟΥΔΩΝ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

Μαρ 201731

Χωρίς τίτλο

«Το ΕΠΑΛ Καινουργίου συνομιλεί με την τοπική & ευρύτερη κοινότητα για την Τεχνική-Επαγγελματική Εκπαίδευση

για το κοινό μέλλον»

Για να αποτελέσει η τοπική παραγωγική οικονομία, Διέξοδο από την Κρίση και η Τεχνική Επαγγελματική Εκπαίδευση Επιλογή και όχι Ανάγκη

ΕΠΑΛ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ

20 χρόνια

Προσφοράς στην

Τεχνική & Επαγγελματική Εκπαίδευση

ΔΕΙΤΕ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΣΠΟΥΔΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΑ.Λ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ – κλικάρετε εδώ

από κάτω από: ΤΕΕ - ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΠΙΛΕΓΩ ΕΠΑΛ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ – ΔΕΙΤΕ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΣΠΟΥΔΩΝ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

Αλλαγές στην εγκατάσταση των ενημερώσεων στα Windows 10

Μαρ 20178
windows10.medium-1110x400

Οι χρήστες των Windows 10 θα μπορούν να προγραμματίσουν πότε θέλουν να κάνουν τις αναβαθμίσεις τους σύμφωνα με τη Microsoft, που προχωρά σε τροποποιήσεις στην εγκατάσταση των ενημερώσεων ασφαλείας.

Όπως αναφέρει σε δημοσίευμά του το βρετανικό ειδησεογραφικό δίκτυο BBC, η Microsoft έχει δεχτεί πληθώρα παραπόνων σχετικά με την επανεκκίνηση των υπολογιστών που απαιτείται μετά από την εγκατάσταση ορισμένων ενημερώσεων και η Διαβάστε όλο το άρθρο »

από κάτω από: ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΑ ΝΕΑ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αλλαγές στην εγκατάσταση των ενημερώσεων στα Windows 10

Μαρ 20177

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Απρ 20138

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Δημιουργία Χριστουγεννιάτικου δένδρου από το τμήμα ψυκτικών.

Δεκ 201217

Στα πλαίσια του εργαστηριακού μαθήματος «Ψύξη-θέρμανση», οι μαθητές του ΓΨ με τη βοήθεια και την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών τους, κατασκεύασαν ψυκτική μονάδα σε σχήμα Χριστουγεννιάτικου δένδρου, στο πνεύμα των ημερών.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δημιουργία Χριστουγεννιάτικου δένδρου από το τμήμα ψυκτικών.

Ανακοίνωση σχετικά με τη λειτουργία του σχολείου.

Νοε 20122

Το σχολείο μας, τη Δευτέρα 5/11, θα παραμείνει κλειστό, λόγω εκλογών για την ανάδειξη των υπηρεσιακών συμβουλίων των καθηγητών Β’/θμιας Εκπαίδευσης.

Η δημιουργία του Blog αυτού αποτελεί αντικείμενο του Project Α” τετραμήνου, της Α” τάξης του ΕΠΑΛ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ.

Σκοπός του Blog μας είναι να αποκτήσει το σχολείο μας ψηφιακή παρουσία. Από τα  περιεχόμενά του θα μπορούν οι μαθητές, οι γονείς, οι καθηγητές και οποιοσδήποτε ενδιαφερόμενος να αντλίσει χρήσιμα στοιχεία.

Η ομάδα των μαθητών που υλοποιεί το Project είναι: Βάτσιος Σπύρος, Βελής Εμανουήλ, Ζήση Σπυριδούλα, Καραγιαννοπούλου Δήμητρα, Κεφάλας Γεώργιος, Κουτσιάυτη Βασιλική, Λιαμέτης Βασίλειος, Μαμασούλας Χρήστος, Σακκάς Κωνσταντίνος, Στρεμμένου Ζωή.