Λήψη αρχείου

Στο πλαίσιο του μαθήματος των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων το σχολικό έτος 2021-2022, με διδάσκουσα την Μουσικό του Σχολείου κ. Αναστασία Αργυροηλιοπούλου, η ΣΤ΄ τάξη συμμετείχε στο ευρωπαϊκό πρόγραμμα  eTwinning με τίτλο: « Music is great» με σχολεία του εξωτερικού της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Στόχος ήταν η βελτίωση των ψηφιακών ικανοτήτων των μαθητών/τριών.

Εκπονήθηκε εργασία “E-BOOK” με την εφαρμογή padlet με τον τίτλο:«Music is great in Greece» , που μπορείτε να δείτε στον παρακάτω σύνδεσμο:

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι από σήμερα 9 Μαρτίου 2023 και έως τα τέλη Μαρτίου,  υλοποιείται η συνεργασία μας με το Κέντρο Υγείας Βύρωνα.

Οι επισκέπτριες υγείας του Κ.Υ.Βύρωνα, στο πλαίσιο της ενημέρωσης και της πρόληψης, θα παρουσιάσουν στα τμήματα της Γ΄, Δ΄, Ε΄, και ΣΤ΄ τάξης του Σχολείου μας τα πολύ σημαντικά θέματα υγείας όπως: Η διατροφή, οι αλλεργίες, το κάπνισμα, τα ατυχήματα, οι πρώτες βοήθειες και η αιμοδοσία.

Το Κέντρο Υγείας Βύρωνα