Η επίσκεψη της Γ΄τάξης στο Λαογραφικό Μουσείο

Σήμερα το πρωί οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄τάξης με τους δασκάλους τους κ. Καραπαναγιώτη Σπυρίδωνα  και  κ. Μαθηνού  Μπραϊνώ, στα πλαίσια των εκπ/κών δράσεων που έχουν προγραμματίσει για τη φετινή σχολική χρονιά, επισκέφτηκαν το Λαογραφικό Μουσείο στο Πνευματικό Κέντρο του νησιού.

Ο πατέρας Νικόλαος ,υπεύθυνος του Μουσείου, ξενάγησε τους μαθητές στο χώρο και τους εξήγησε τη σημασία των εκθεμάτων.

Ο πατέρας Νικόλαος και η κ. Φωτεινή υποδέχτηκαν με χαρά τους μικρούς μαθητές και τους δασκάλους τους στο φιλόξενο χώρο του Πνευματικού Κέντρου.

Στο τέλος της ξενάγησης μία έκπληξη περίμενε τους μαθητές και τους δασκάλους τους. Όμορφα κεράσματα με πολλή αγάπη από τον πατέρα Νικόλαο και  την κ. Φωτεινή!!!Τους ευχαριστούμε πολύ για τη φιλοξενία!!!

Κατηγορίες: Γ΄τάξη. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.