Μήνας Φιλαναγνωσίας-Δράση της Σχολικής Βιβλιοθήκης

Την αφίσα φιλοτέχνησε ο κ. Μιτζέλος Ιωάννης

“Το σχολείο διαβάζει …το σχολείο”, είναι ο΄τίτλος της δράσης που έχει αναλάβει η σχολική βιβλιοθήκη με υπεύθυνη την εκπ/κό  της Γαλλικής Γλώσσας, κ. Ζιάγκα Βασιλική.

Η παραπάνω δράση  θα πραγματοποιηθεί μέσα στο μήνα Μάρτιο, που είναι μήνας αφιερωμένος στη φιλαναγνωσία.Οι μαθητές όλων των τάξεων θα ακούσουν από συμμαθητές τους  και θα διαβάσουν παραμύθια και ποιήματα που γράφτηκαν από μαθητές του σχολείου μας σε δύο Προγράμματα που είχαν πραγματοποιηθεί στο σχολείο πριν δύο χρόνια, με τίτλο “Πεζο-γράφοντας”  και “Εν Σκιάθω Ποιώντας ποίηση”  από τις εκπ/κούς κ. Μαθηνού Μπραϊνώ και κ. Παναγιωτέλη Βασιλική!

Κατηγορίες: Δραστηριότητες τάξεων. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.