Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Τη Δευτέρα 3 Οκτωβρίου το σχολείο μας συμμετείχε στην Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού με σύνθημα:«Νοιώσε τη  χαρά  της  άθλησης  χωρίς το άγχος της  νίκης και το φόβο της αποτυχίας: Αθλητισμός- Δικαίωμα για όλους»

Από το πρωί και μαζί με το 2ο Δημοτικό Σχολείο Σκιάθου οργανώθηκαν διάφορες αθλοπαιδιές και παιχνίδια στο χώρο του Γηπέδου στα οποία συμμμετείχαν όλοι οι μαθητές των δύο σχολείων.

Η οργάνωση και η διεξαγωγή των παιχνιδιών έγινε από το γυμναστή του Δήμου Σκιάθου κ. Κλιφόπουλο Κλεάνθη και τους  γυμναστές του σχολείου μας κ. Λιανού Μαρία και κ. Στάμο Ιωάννη  και τους δασκάλους των τμημάτων.

Κατηγορίες: Δράσεις σχολείου. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.