H συμμετοχή της χορωδίας ΦΩ.Σ. στην 8η Συνάντηση Σχολικών Χορωδιών στην Καρδίτσα.

DSC0053-1-300x199

Την Πέμπτη 14 Απριλίου 2016, η χορωδία του σχολείου μας “ΦΩ.Σ.” με το δάσκαλο της Μουσικής κ. Αλκιβιάδη Πλακιά,παρουσιάστηκαν στην 8η Συνάντηση Σχολικών Χορωδιών στην Καρδίτσα.Είναι η τρίτη συνεχόμενη χρονιά που η χορωδία συμμετέχει στον παραπάνω θεσμό.

Οι σαράντα ένας μαθητές της χορωδίας είχαν μία λαμπρή παρουσία στην Καρδίτσα και τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια .

DSC0110-1-199x300DSC0024-1-300x199DSC0021-1-300x199

Ευχαριστώ όλους τους μαθητές που εργάστηκαν σκληρά από την αρχή της χρονιάς αφιερώνοντας τέσσερις ώρες από τον ελεύθερο χρόνο τους  κάθε  εβδομάδα μετά  το σχολείο.

Ευχαριστώ τον κ. Άλκη Πλακιά για τη  μεθοδικότητα στη δουλειά του και  την αγάπη που εμπνέει στα παιδιά για τη μουσική και το τραγούδι .

Ευχαριστώ την κ. Σαμαρά Μαρινέλα, την κ. Τσιτόγλου Μιρέλα και την κ. Καραντζιά Αικατερίνη για την άψογη συνεργασία και την προσοχή που επέδειξαν σε όλα τα παιδιά,ως συνοδοί  στην εκδρομή.

Κατηγορίες: Δράσεις σχολείου, Εκδηλώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.