Εγγραφές μαθητών στην Α΄τάξη του Δημοτικού Σχολείου για το Σχολικό Έτος 2015-2016.

Οι εγγραφές στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου για το σχολικό έτος 2015 – 2016  θα πραγματοποιηθούν από 1 ως 21 Ιουνίου 2015.

Οι γονείς ,μπορούν να έρχονται στο σχολείο να γράψουν τα παιδιά τους  από τις 8.30 έως στις 9.30 το πρωί ,καθημερινά , στο γραφείο της Διευθύντριας.

Εγγράφονται όλα παιδιά που γεννήθηκαν το έτος 2009.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ:

1. Πιστοποιητικό  γέννησης (αναζητείται αυτεπάγγελτα από το Σχολείο)
  2. Βεβαίωση φοίτησης νηπίου (δίδεται από το Νηπιαγωγείο)
  3. Αποδεικτικό στοιχείο όπου να φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας (απόδειξη ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΔΕΥΑΑΛ ή οποιουδήποτε άλλου στοιχείου ).
  4. Βιβλιάριο υγείας του παιδιού για τα εμβόλια (απλή επίδειξη).
  5. Ατομικό Δελτίο Υγείας (δίδεται από το Δημοτικό Σχολείο ή από το Νηπιαγωγείο).ΑΔΥΜ .

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.