Δύο νέες δραστηριότητες της σχολικής βιβλιοθήκης.

Ανακοίνωση

Η βιβλιοθήκη του σχολείου μας ξεκίνησε δύο νέες δράσεις από τις αρχές Νοεμβρίου.

Πρόκειται για:

• την έναρξη μιας ιστορίας στην οποία μπορούν να συμμετέχουν όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες, γράφοντας τη δική τους συνέχεια στο Τετράδιο Δημιουργικής Γραφής που έχει ήδη ξεκινήσει σε μια γωνιά της βιβλιοθήκης.

Φωτογραφία0374Φωτογραφία0376

• την καταγραφή σχολίων, προτάσεων και κριτικής βιβλίων, που οι μαθητές και οι μαθήτριες έχουν την δυνατότητα να καταχωρούν στο Λεύκωμα της Βιβλιοθήκης, που  έχει ανοίξει γι αυτό το σκοπό.

Φωτογραφία0379Καλούμε όλους τους  μαθητές και τους εκπαιδευτικούς, εφόσον το επιθυμούν, να συνεισφέρουν με τη φαντασία και την εφευρετικότητά τους στη δημιουργία μιας ιστορίας που θα είναι αποτέλεσμα κοινής προσπάθειας.

H υπεύθυνη της βιβλιοθήκης,Παναγιωτέλη Βασιλική.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.