Οι μαθητές του Δ΄2 δημιουργούν “Κόμικ”, με τον κ.Τόμεκ!

Μία πολύ ενδιαφέρουσα εμπειρία είχαν οι μαθητές της Δ΄2 τάξης την Παρασκευή που μας πέρασε.

Η δασκάλα του τμήματος κ. Γκουντούμα Δήμητρα,προσκάλεσε στην τάξη τον κ.Τόμεκ .Ο κ. Τόμεκ Γιοβάνης ,που είναι  καρτουνίστας ,δέχθηκε την πρόσκληση και έκανε στην τάξη ένα μάθημα κόμικ.

Οι μαθητές αφού είχαν προετοιμαστεί από τη δασκάλα τους και επεξεργάστηκαν το θέμα τους ,ήταν έτοιμοι να το παρουσιάσουν με τη μορφή κόμικ και  αυτό τους το εγχείρημα είχε επιτυχία!Μπράβο στη δασκάλα για την ωραία πρωτοβουλία !

Ευχαριστούμε πάρα πολύ τον κ. Τόμεκ για το χρόνο που αφιέρωσε και το τόσο ωραίο  και διδακτικό μάθημα που έδωσε στους μαθητές μας!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Κατηγορίες: Δ΄τάξη, Δραστηριότητες τάξεων. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.