Χτίζω σωστά το σώμα μου

• Στην Ημέρα κατά της Παχυσαρκίας

Οι δασκάλες όλων των τμημάτων της Α΄και Β΄τάξης ,στα πλαίσια των Προγραμμάτων Αγωγής Υγείας που πραγματοποιούν φέτος στις τάξεις τους,οργάνωσαν μαζί με τους γονείς των μαθητών τους , ένα υγιεινό πρωινό που προσέφεραν στα παιδιά.

Παρακάτω είναι δύο βίντεο ,που δείχνουν κάποιες από τις δραστηριότητες της ημέρας αυτής και έγιναν στα πλαίσια του δεύτερου έργου eTwinning (The Children of Europe give each other their hands) .

• Το πρώτο βίντεο ,επιμελήθηκε η κ. Παναγιωτέλη Βασιλική .Με το παρακάτω βίντεο, στείλαμε στα σχολεία της Ευρώπης ένα νόστιμο μήνυμα.

Το βίντεο δείχνει το υγιεινό πρωινό ,που στήθηκε από τις μαμάδες των Α΄και Β΄τάξεων στο σχολείο για τους μαθητές.Την πρωτοβουλία είχαν οι δασκάλες της Α΄και Β΄τάξης ,κ.Γκουντούμα Δήμητρα ,κ. Τριχιά Αποστολία ,κ. Τσιτόγλου Μιρέλα και κ. Ιωάννου Μαγδαληνή,στα πλαίσια του Προγράμματος Υγείας για τη Διατροφή ,που εκπονούν φέτος με τους μαθητές και τις μαθήτριές τους.

•  Το δεύτερο βίντεο ,επιμελήθηκε η κ. Μπουντούρη Νικολέτα  ,στα πλαίσια του Προγράμματος για το E-Twinning!