ΠΡΟΦΙΛ-ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Είμαστε το 1ο 12/θ Δημοτικό Σχολείο Σκιάθου.Ανήκουμε στα 961 Δημοτικά Σχολεία με ενιαίο Αναμορφωμένο Εκπ/κό Πρόγραμμα και λειτουργούμε με 13 τμήματα.

Μας ενδιαφέρει να συμμετέχουμε σε καινοτόμες δράσεις και να έχουμε το σχολείο μας ανοιχτό στην κοινωνία έτσι ώστε οι μαθητές μας να έχουν όσο περισσότερες ευκαιρίες για γνώση, δημιουργία και ψυχαγωγία γίνεται .Θέλουμε να έχουμε υγιείς και ευτυχισμένους μαθητές που θα χαίρονται να έρχονται σχολείο.

Το ιστολόγιο αυτό δημιουργήθηκε και άρχισε τη λειτουργία του, από το σχολικό έτος 2011-2012.Σκοπός του είναι να ενημερώνει για τις εργασίες και τις δραστηριότητες των μαθητών και των δασκάλων του σχολείου.

Δημιουργός του ιστολογίου και συντάκτρια όλων των δημοσιεύσεων  και των παρουσιάσεων ,είναι η Δ/ντρια του Σχολείου ,κ. Συκιώτου Δήμητρα.

Όταν ένα  κείμενο μίας δημοσίευσης ή μία παρουσίαση είναι δημιουργία κάποιου εκπαιδευτικού του σχολείου, αναγράφεται το όνομά του.

Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας ως εξής:

τηλέφωνο και Fax:24270 22227

e-mail:1dimskiath@sch.gr