ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΗΝ Α’ ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024 – 2025

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024 – 2025 ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

ΑΠΟ 1-20 ΜΑΡΤΙΟΥ 2024

μεταξύ 8:30 – 9:30 π.μ. & και ιδιαίτερα για την ημέρα Τετάρτη από 8:30 – 13:00

(και μόνο ύστερα από τηλεφωνικό ραντεβού)

τηλ.: 2397061339

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΚΑ

1. Αίτηση εγγραφής
  2. Βιβλιάριο Υγείας (Βιβλιάριο Υγείας μαθητή/τριας και Φωτοτυπία σελίδας Βιβλιαρίου όπου  φαίνεται ότι έχουν γίνει τα απαραίτητα εμβόλια)
  3. Αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίας (π.χ. Λογαριασμός ΔΕΗ – Πρωτότυπο και αντίγραφο )
  4. Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου (Δίνεται από το Νηπιαγωγείο)
  5. Ληξιαρχική πράξη γέννησης ή πιστοποιητικό γέννησης (Φωτοτυπία – Μόνο για τους αλλοδαπούς μαθητές/τριες),
  6. Α.Δ.Υ.Μ. ( Να προσκομιστεί τον Ιούνιο 2024 συμπληρωμένο και υπογεγραμμένο από παιδίατρο)
  7. Γνωμάτευση ΚΕΔΑΣΥ όπου υπάρχει.

Σημείωση: Η αίτηση εγγραφής θα πρέπει να είναι υπογεγραμμένη και από τους δύο γονείς – κηδεμόνες του/ης μαθητή/τριας.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2023-2024

Οι εγγραφές στα δημοτικά σχολεία πραγματοποιούνται φέτος από 1 έως 20 Μαρτίου.

Το σχολείο θα είναι ανοιχτό
α) για παραλαβή συμπληρωμένων δικαιολογητικών
από τη Τετάρτη 1 Μαρτίου μέχρι και την Δευτέρα 20 Μαρτίου
και ώρες 13:15 – 13:30  .

Για αποφυγή συγχρωτισμού πριν την προσέλευσή σας στο σχολείο απαιτείται τηλεφωνικό ραντεβού.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

α. Ληξιαρχική πράξη γέννησης (ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ)

β. Βιβλιάριο Υγείας (ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ)

γ. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή

δ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/τριας.

ε. Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου

.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2022-23

Οι εγγραφές στα δημοτικά σχολεία πραγματοποιούνται φέτος από 1 έως 20 Μαρτίου.

Το σχολείο θα είναι ανοιχτό
α) για παραλαβή συμπληρωμένων δικαιολογητικών και
β) για όσους δεν μπορούν να  εκτυπώσουν τα προβλεπόμενα έντυπα από τον παρακάτω σύνδεσμο:
Φάκελος Εγγραφών Σχ. Έτους 2022-23
από τη Τρίτη 1 Μαρτίου μέχρι και την Παρασκευή 18 Μαρτίου
και ώρες 13:15 – 13:30  .

Τηλέφωνο σχολείου 2397061339 από 8:15-13:00

Για περισσότερες πληροφορίες και έγγραφα (αίτηση, όρια…κ.τ.λ) που αφορούν τις εγγραφές στο σχολείο μας και μόνο, δείτε στο παρακάτω σύνδεσμο:

Φάκελος Εγγραφών Σχ. Έτους 2022-23

Η κατάθεση δικαιολογητικών μπορεί να γίνει και ηλεκτρονικά στο email: gdimosta1@gmail.com

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

α. Ληξιαρχική πράξη γέννησης (ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ)

β. Βιβλιάριο Υγείας (ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ)

γ. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή

ε. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου.

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2021-2022

Ο Αγιασμός στο σχολείο μας θα γίνει τη Δευτέρα 13/9/2021 και ώρα 10:00.
Η προσέλευση των μαθητών θα αρχίσει από τις 9:30.
Παρακαλούνται οι γονείς να φροντίσουν τα παιδιά τους να φοράνε μάσκα κατά την είσοδο τους στο σχολικό χώρο και να έχουν μαζί τους βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος self test. (Έντυπη ή χειρόγραφη)
Οι γονείς θα παραμείνουν έξω από την αυλή του σχολείου.
Αμέσως μετά τα παιδιά θα μπούνε στην τάξη με τους δασκάλους τους θα πάρουνε τα βιβλία τους και θα αποχωρήσουν. (Περίπου 10:20)

Ενημέρωση για το πρόγραμμα «Ψηφιακή Μέριμνα»

Ενημέρωση σχετικά με τα κριτήρια επιλεξιμότητας, τον τρόπο υποβολής αιτήσεων και τη διάρκεια του προγράμματος «Ψηφιακή Μέριμνα», ώστε οι δικαιούχοι του προγράμματος να καταθέσουν την αίτησή τους, να την ολοκληρώσουν και να κάνουν χρήση των επιταγών που δικαιούνται έως την ημερομηνία λήξης του προγράμματος. Παρακαλώ δείτε τα παρακάτω συνημμένα. Δεν αφορά όσους ήδη έχουν κάνει αίτηση

Για το εικαστικό πατήστε εδώ.

Για πληροφορίες πατήστε εδώ.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-22

Οι εγγραφές στα δημοτικά σχολεία πραγματοποιούνται φέτος από 1 έως 19 Μαρτίου.

Το σχολείο θα είναι ανοιχτό για παραλαβή συμπληρωμένων δικαιολογητικών  από τη Δευτέρα 1 Μαρτίου μέχρι και την Παρασκευή 19 Μαρτίου
και ώρες 11:30 – 12:30
(Για όσους δεν μπορούν να  εκτυπώσουν από τον παρακάτω σύνδεσμο τα προβλεπόμενα έντυπα)
Για αποφυγή συγχρωτισμού πριν την προσέλευσή σας στο σχολείο απαιτείται τηλεφωνικό ραντεβού.
Τηλέφωνο σχολείου 2397061339 από 8:15-13:00

δείτε στο παρακάτω σύνδεσμο:

Φάκελος Εγγραφών Σχ. Έτους 2021-22

Η κατάθεση δικαιολογητικών μπορεί να γίνει και ηλεκτρονικά στο email: gdimosta1@gmail.com

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Σας γνωρίζουμε ότι ο σύλλογος διδασκόντων αποφάσισε, σύμφωνα με την υπ. αριθ. Φ7/ΦΜ/143840/Δ1 21-10-2020 εγκύκλιο του ΥΠΕΠΘ,  η εορτή της 28ης Οκτωβρίου να γίνει την Τρίτη 27-10-2020 τις πρώτες δύο διδακτικές ώρες στις τάξεις τους.
Οι μαθητές θα έρχονται στο σχολείο από τις 8:00 χωρίς τσάντες, η γιορτή θα ξεκινήσει στις 8:15.
Θα τελειώσει και θα σχολάσουν όλοι στις 9:40.

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2020-2021

Ο Αγιασμός στο σχολείο μας θα γίνει τη Δευτέρα 14/9/2020 και ώρα 10:15.
Η προσέλευση των μαθητών θα αρχίσει από τις 10:00.
Παρακαλούνται οι γονείς να φροντίσουν τα παιδιά τους να φοράνε μάσκα κατά την είσοδο τους στο σχολικό χώρο.
Οι γονείς θα παραμείνουν έξω από την αυλή του σχολείου.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΕΝΤΙΝΑΣ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Οι εγγραφές μαθητών στο ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου μας άρχισαν.

Πατώντας στον παρακάτω σύνδεσμο κατεβάζετε την αίτηση εγγραφής των παιδιών σας.:
ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

Όταν τη συμπληρώσετε τη στέλνετε ηλεκτρονικά στη διεύθυνση: gdimosta1@gmail.com

(Και για όσους δεν μπορούν να  εκτυπώσουν το προβλεπόμενο έντυπο από τον παραπάνω σύνδεσμο μπορούν να το πάρουν από το σχολείο)

Ευχαριστώ