Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Την Πέμπτη 21 Δεκεμβρίου 2017 παρουσιάστηκε η Χριστουγεννιάτικη γιορτή στους γονείς και φίλους του Νανοπούλειου σχολείου. Το λίγο χιόνι που έπεφτε , τα πολύχρωμα φωτάκια με το στολισμένο χριστουγεννιάτικο δέντρο και  τα κάλαντα από τα αγγελάκια, τους  ταράνδους ,  τα αστέρια , τους μάγους, τους βοσκούς και όλους τους μαθητές που συμμετείχαν στη γιορτή δημιούργησαν μια υπέροχη χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα στην κατάμεστη  αίθουσα εκδηλώσεων του Νανοπούλειου σχολείου. Τη γιορτή επιμελήθηκαν οι εκπαιδευτικοί των Α΄ και Β΄τάξεων , Κωνσταντίνου Συμεών και Αντωνίου  Όλγα με τους μαθητές τους .Την μουσική επιμέλεια είχε η εκπαιδευτικός Παπαιωάννου Αναστασία. Ευχαριστούμε τους γονείς των μαθητών των  Α΄ και Β΄τάξεων που συνέδραμαν στην κατασκευή των κουστουμιών  για τα θεατρικά δρώμενα.