Τα νέα μας

ΝΕΩΝ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Με το παρόν ενημερωτικό θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα παρακάτω:

• Την Τετάρτη 4 Οκτωβρίου και ώρα 18.00 θα πραγματοποιηθεί 1η Παιδαγωγική Συνάντηση, στην οποία θα γίνει ενημέρωση από τη Διευθύντρια του Σχολείου σε θέματα Οργάνωσης και Λειτουργίας του Σχολείου. Η παρουσία σας κρίνεται απαραίτητη

–     Δράσεις που έχουν προγραμματιστεί για το 1ο τρίμηνο του διδακτικού έτους:

ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ

1. 4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου
  2. Σχολική γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου (στις 27 Οκτωβρίου)
  3. Σχολική γιορτή για την επέτειο της 17ης Νοεμβρίου
  4. Παρακολούθηση θεατρικής παράστασης στη Θεσσαλονίκη
  5. Εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της Ε΄τάξης στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Αρναίας
  6. Εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της ΣΤ΄τάξης στη χαρτογραφική εταιρεία και το Μετεωρολογικό Σταθμό Μίκρας

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΕ ΚΟΝΤΙΝΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ

1. Εκπαιδευτική συνάντηση μαθητών της ΣΤ΄ τάξης με το 8ο Δημ. Σχολείο Αμπελοκήπων, στα πλαίσια του προγράμματος eTwinning στο Κλειστό Θέατρο Μουδανιών
  2. Εκκλησιασμός των μαθητών Α΄, Β΄ και Δ΄ τάξεων στις 21 Νοεμβρίου
  3. Εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών του ΣΤ2΄τμήματος στον Πολιτιστικό Σύλλογο ΦΑΡΟΣ και των υπολοίπων μαθητών του σχολείου στο Λαογραφικό Μουσείο Ν. Μουδανιών.

• Σας αποστέλλουμε προς ενημέρωσή σας κατάσταση για τις ημέρες και ώρες ενημέρωσης και συνεργασίας με τους εκπαιδευτικούς σε θέματα αγωγής και προόδου των παιδιών σας.

• Τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου, ημέρα του 4ου Πανελλήνιου Σχολικού Αθλητισμού, τα παιδιά θα έρθουν στο σχολείο κανονικά με νερό, φαγητό, καπέλο και τις σχολικές τους τσάντες (θα γίνει μάθημα αν δεν είναι καλές οι καιρικές συνθήκες). Το Ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου