ΑΓΙΑΣΜΟΣ 2023

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός για το σχολικό έτος 2023 – 2024 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 στις 9:30 π.μ.

Παρακαλούμε για την έγκαιρη προσέλευση των μαθητών. Μετά το πέρας του Αγιασμού οι μαθητές θα αποχωρήσουν με τους γονείς τους.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων

ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΟ ΠΑΡΤΥ 2023

Αγαπητοί γονείς,

την Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου θα γίνει  στο σχολείο το αποκριάτικο πάρτι για τους μαθητές μας. Οι μαθητές θα έρθουν  στο σχολείο κανονικά με τις σάκες τους και μπορούν να φορούν τις αποκριάτικες στολές τους. Για  λόγους ασφαλείας δεν επιτρέπεται οι μαθητές να φέρουν σπαθιά, ρόπαλα, πιστόλια, αφρούς και χαρτοπόλεμο. Η γιορτούλα μας θα ξεκινήσει περίπου στις 11:00πμ και θα σχολάσουμε κανονικά στις  13:15μμ.

Όσοι γονείς επιθυμούν μπορούν να στείλουν στο σχολείο φαγώσιμα , αναψυκτικά και χυμούς για τον μπουφέ του πάρτι.

Καλές Απόκριες!!!

Η Δ/ντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ Α’ ΤΑΞΗΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2023-2024

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε σχετικά με τη διαδικασία εγγραφών των μαθητριών και μαθητών μας στο Δημοτικό Σχολείο στην Α’ τάξη Σχολικού Έτους 2023 – 2024:

Ημέρες Εγγραφών
Από  1 Μαρτίου έως  20   Μαρτίου  2023

Προτείνεται η προσέλευσή σας για εγγραφή να γίνεται από 1 Μαρτίου έως 20 Μαρτίου  2023

Ώρες εγγραφών :

Δευτέρα , Πέμπτη, Παρασκευή από τις ώρες 08:30 -09:30 π.μ και Τρίτη, Τετάρτη από 12:0-13:30

Κατά την προσέλευση  γονέων ή κηδεμόνων των παιδιών προς εγγραφή τηρούνται όλα τα μέτρα ασφαλείας κατά COVID 19.

Επισημαίνεται ότι τη σχολική χρονιά 2023-2024 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από   1-1-2017 έως και 31-12-2017.

Δ Ι Κ Α Ι Ο Λ Ο Γ Η Τ Ι Κ Α   Ε Γ Γ Ρ Α Φ Ω Ν

1. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του μαθητή ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  2. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.).(παραλαβή από το σχολείο).
  3. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο, κατά την κρίση του διευθυντή του σχολείου, φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή,-τριας (Απόδειξη Δ.Ε.Η. ή Ο.Τ.Ε. ή Ε.ΥΔ.Α.Π. ή θεωρημένο μισθωτήριο συμβόλαιο ή συμβόλαιο ιδιοκτησίας ακινήτου ή εκκαθαριστικό σημείωμα από την οικεία Δ.Ο.Υ. (στο όνομα των γονέων/κηδεμόνων του μαθητή).
  4. Βεβαίωση Παρακολούθησης Νηπιαγωγείου.

Επικοινωνία: Τηλ. 2228022792

Email: mail@1dim-kastell.eyv.sch.gr

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ

Αγαπητοί γονείς,

σας κοινοποιούμε τον ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ  του Δημοτικού Σχολείου μας προκειμένου να γνωρίσετε τη φιλοσοφία και τις ενέργειες που εξασφαλίζουν την εύρυθμη λειτουργία της σχολικής μας μονάδας.

Η διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων

ΣΧΕΔΙΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ ΣΕΙΣΜΙΚΟΥ ΚΙΝΔΥΝΟΥ

Αγαπητοί γονείς,

σας παρακαλούμε να διαβάσετε το ΣΧΕΔΙΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ ΤΟΥ ΣΕΙΣΜΙΚΟΥ ΚΙΝΔΥΝΟΥ το οποίο συντάχθηκε προκειμένου να γνωρίζετε τις κινήσεις που πρόκειται να γίνουν σε περίπτωση σεισμού στο σχολείο μας.

Η διευθύντρια του Σχολείου

ΑΓΙΑΣΜΟΣ 2022 – 2023

Αγαπητά παιδιά και αγαπητοί γονείς,

σας ευχόμαστε καλή, δημιουργική και αρμονική σχολική χρονιά, γεμάτη υγεία και χαρά!

Σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός θα τελεστεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2022 στις 09:00 το πρωί, στον προαύλιο χώρο του Σχολείου.

Οι μαθητές θα προσέλθουν από τις 08:45 έως τις 09:00 και θα αποχωρήσουν αμέσως μετά το πέρας της τελετής μεταξύ 09:20 με 09:30, με την φροντίδα των συνοδών τους.

Τα βιβλία και η λίστα με τα υλικά θα δοθούν στους μαθητές την Τρίτη 14 Σεπτεμβρίου 2022, γι΄αυτό οι μαθητές θα έρθουν στο σχολείο με την τσάντα τους.

Με εκτίμηση,

η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων